Ciekawostki

To komunijne hity z czasów PRL. O tych prezentach marzył każdy!

2023-05-13 10:29

Teraz smartfony, hulajnogi i quady, a kiedyś? No właśnie? Jakie prezenty na komunię dostawały dzieci w czasach PRL-u? Wbrew pozorom niektóre z nich brzmią – choć nie wyglądają – zupełnie znajomo… Zobaczcie, jak prezentuje się ich lista!

Spis treści

  1. Prezenty na komunię dziś i kiedyś
  2. Prezenty na komunię w PRL-u

Prezenty na komunię dziś i kiedyś

Ostatnie tygodnie upływały w mediach pod znakiem coraz to ciekawszych doniesieniach na temat prezentów na komunię. W tym roku na topie są nie tylko różnego rodzaju, w zasadzie tradycyjne już, sprzęty elektroniczne – od smartwatchów i smartfonów, przez tablety, po konsole – ale nie tylko. Młodzi „komuniści” dostaną też kultowe LEGO, rowery i hulajnogi elektryczne. Hitem stały się też… małpki. Taka lista komunijnych prezentów robi teraz wrażenie. A jak prezentowałaby się ona w PRL-u?

Prezenty na komunię w PRL-u

Kilkadziesiąt lat temu na topie były zupełnie inne gadżety i przedmioty. Rzeczywistość nie pozwalała na szczególny rozmach w kwestii prezentów dla dzieci z okazji komunii, toteż były one odbiciem i jej, i możliwości oferowanych przez sklepy. Na liście popularnych prezentów na komunię, nie brakowało książek, lalek, zegarków czy medalików, ale to nie koniec. Szczęściarze mogli pochwalić się prawdziwymi perełkami. Jakimi? Znajdziecie je w naszej galerii!

Przejrzyjcie naszą galerię i sprawdźcie, jakie prezenty w PRL-u dostawały na komunię dzieciaki!

Jak wyglądała pierwsza komunia święta kilkadziesiąt lat temu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE