Ile dać do koperty na Komunię Świętą w 2023 roku. Zobacz aktualne stawki!

i

Autor: Pixabay.com

Twoje finanse

Ile dać do koperty na Komunię Świętą w 2023 roku. Zobacz aktualne stawki!

2023-05-29 15:20

Sezon na Komunie Święte 2023 powoli się rozpoczyna. W tym roku, ceny organizacji przyjęcia komunijnego wzrosły, więc trzeba to uwzględnić w planowanym prezencie. Jeżeli zastanawiasz się, jaka kwota w kopercie będzie odpowiednia, to prezentujemy stawki, jakie w tym sezonie powinny znaleźć się w prezencie od rodziców chrzestnych, dziadków, bliskiej rodziny, ale i pozostałych gości.

Ile do koperty na Komunie Świętą 2023?

Sezon na Komunie Święte w 2023 roku zacznie się już w kwietniu. Jest to uroczystość o charakterze religijnym, dlatego prezenty nie powinny odgrywać głównej roli. Tym bardziej, że dziewięcioletnie dzieci nie do końca potrafią oszacować wartości ofiarowanego prezentu. Jednak wiemy jak jest… Pieniądze z kopert zazwyczaj trafiają w ręce rodziców. Coraz częściej decydują się oni na założenie dziecku konta i odkładanie na jego przyszłość. Dlatego, będąc gościem na przyjęciu komunijnym musimy wziąć pod uwagę coraz wyższe koszty, które rodzice ponieśli organizując uroczystość. Jakie więc kwoty powinny znaleźć się w kopercie w sezonie 2023? A może zamiast pieniędzy warto zdecydować się na inny prezent? Czy będzie to tańsza opcja? Okazuje się, że niekoniecznie. Jednak wartość prezentu powinna zależeć od stopnia pokrewieństwa z dzieckiem, które świętuje Pierwszą Komunię Świętą.

CZYTAJ TAKŻE: Ile dać do koperty na wesele w 2023 roku? Konkretne kwoty od rodziny i pozostałych gości

Pierwsza Komunia Święta 2023. Jakie kwoty do koperty?

Nie od wszystkich gości zaproszonych na uroczystą Komunię Święta oczekuje się drogich prezentów. Jak wiadomo, „wykazać” muszą się między innymi rodzice chrzestni. Zaś pozostali, planując wydatek powinni pozwolić sobie na tyle na ile ich stać. Pod uwagę należy wziąć to, że aktualnie dziewięciolatkowie mają o wiele więcej niż bywało to w minionych latach. Zobacz ile dać do koperty na Komunię Świętą w 2023 roku:

Tradycyjne Święto Rękawki w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE