Rzeszów: Trzecia kładka rowerowa już gotowa! Pasuje do mostu

2021-10-14 15:44
Kolorowa jak most. Trzecia w Rzeszowie kładka rowerowa już gotowa
Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszowscy rowerzyści mogą już korzystać z rowerowej kładki, która powstała przy kolorowym moście Narutowicza. Kładka jest równie kolorowa, jak most. A jej budowa kosztowała blisko 4 mln złotych. To już trzecia kładka rowerowa otwarta w ostatnim czasie w naszym mieście!

Kładka ma długość prawie 109 m i szerokość 3,85 m. Zakończona już inwestycja, oprócz budowy samej stalowo-kompozytowej kładki, objęła także budowę dojazdów wraz z przebudową istniejących ścieżek rowerowych i chodników dla pieszych. - Także budowę odwodnienia kładki i przyłączenia do kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia poprzez adaptację istniejących latarni oświetleniowych zlokalizowanych wzdłuż ul. Naruszewicza i na moście Narutowicza, przebudowę i zabezpieczenie sieci energetycznej oraz przebudowę i zabezpieczenie sieci teletechnicznej - informuje Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Nowa wiata zniknie z ul. Lisa-Kuli! Dlaczego?

To już trzecia kładka w Rzeszowie

Kładka rowerowa przy moście Narutowicza jest trzecim tego typu obiektem oddanym do użytku w tym roku w Rzeszowie. Pierwsza kładka powstała przy moście Lwowskim (86 m długości i 3 m szerokości), druga przy moście Karpackim (105 m długości i 3 m szerokości). Łączny koszt tych trzech dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej inwestycji to ponad 11,25 mln zł.

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE