RZESZÓW: Wiadukt między Wyspiańskiego a Hoffmanowej. Umowa na projekt już podpisana!

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Kolejny krok do wiaduktu między Wyspiańskiego, a Hoffmanowej! Umowa na projekt już podpisana!

2022-05-19 15:22

Wiadomo już kto zaprojektuje wiadukt, który połączy ulicę Wyspiańskiego z ulica Hoffmanowej w Rzeszowie. To firma z Katowic, z którą już wcześniej miasto współpracowało m.in. przy projektowaniu Wisłokostrady. Nowy wiadukt zaś ma być receptą na zwiększenie ilości pociągów, które będą kursowały w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Zdaniem prezydenta planowany w mieście wiadukt, który połączyć ma ulicę Wyspiańskiego z ulicą Hoffmanowej, to jedno z najważniejszych przedsięwzięć komunikacyjnych w mieście. - Częstsze funkcjonowanie pociągów wymusza i wymaga od miasta, tego, abyśmy projektowali przedsięwzięcia, które pozwolą przejść bezkolizyjnie nad ważną infrastrukturą Kolei Aglomeracyjnej, czyli nad torami. Kluczowym w tym obszarze jest połączenie zachodniej części miasta ze wschodnią przez ciąg torów z północy na południe, w ciągu ulicy Wyspiańskiego i Hoffmanowej - mówił podczas konferencji prasowej prezydent, Konrad Fijołek.

Obecnie w Rzeszowie są dwa tego typu bezkolizyjne połączenia - Wiadukt Śląski w rejonie Galerii Rzeszów oraz przejście pod torami w ciągu alei Batalionów Chłopskich. Trzecim ma być wiadukt od ulicy Wyspiańskiego do ulicy Hoffmanowej.

Najlepszy Koncert Świata VOX FM - Rzeszów 2022

Którędy będzie przebiegał nowy wiadukt?

Początek planowanego wiaduktu to rejon skrzyżowania ulic Wyspiańskiego i Bohaterów. Od tego miejsca rozpocznie się budowa ul. Wyspiańskiego nowym śladem. Mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ul. Wita Stwosza rozpocznie się podjazd nowej drogi na wiadukt, który przejdzie nad obecną ulicą Wyspiańskiego i torami kolejowymi. Wiadukt połączy się z ul. Hoffmanowej ok. 300 metrów od skrzyżowania z ul. Mochnackiego - wyjaśniał dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, Andrzej Maciejko.

Planowana w mieście inwestycja, poza samym wiaduktem, zakład też rozbudowę części ulicy Sondeja oraz połączenie nowej trasy z ul. Łokietka. Całość budowy i przebudowy dróg, wraz z wiaduktem, to ok. 1500 m. Podpisana dzisiaj umowa na projekt opiewa na kwotę około 2,5 mln zł. Na wykonanie zadania katowicka firma ma czas do końca przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE