Kolejny hit twórców Serce Piko! Tym razem Ronnie Ferrai na onkologii w Rzeszowie

2020-01-23 9:20 Sylwia Indycka-Rosół
Będzie kolejny hit
Autor: Facebook screen wideo

Grupa ratowników zapaleńców z Rzeszowa podbija serca internautów muzycznymi przebojami o zdrowiu. Nagrali już cover Despacito i Sławomira. Przyszedł czas na kolejny przebój.

Serce piko

Wszystko zaczęło się dwa lata temu. Wtedy chłopcy z grupy PASSIO zdecydowali się na nagranie coveru Despacito z medycznym przesłaniem. Serce Piko to utwór o zapobieganiu zawałom i postępowaniu w razie jego wystąpienia. "Serce piko, a gdy nie piko nie mów "wisi mi to". Tu nie wypada stawać incognito. Bo w twych rękach życie cudze jest - capi to!" - tak brzmi refren piosenki, która szybko okazała się hitem. Prezentowano ją w telewizjach śniadaniowych i nie tylko.

Cover jest okraszony barwnym teledyskiem. Fabuła jest prosta, ale dająca do myślenia. Młody człowiek lubujący się w burgerach nagle upada na świeżym powietrzu. Serce przestaje pracować, ale jego rytm udaje się przywrócić - wszystko to dzięki przypadkowym świadkom zdarzenia, którzy nie wahają się udzielić pomocy - rozpoczynają resuscytację i wzywają karetkę.

Zadławienie w Zakopanem

W 2019 roku pokazał się cover utworu Sławomira. Zadławienie w Zakopanem opowiada o sposobach postępowania, gdy ktoś po prostu zadławi się jedzeniem. Taka sytuacja nie jest rzadka, a przy tym śmiertelnie niebezpieczna.

„Zadławienie w Zakopanem. Janusz dławi się bananem, nie przeżuł dobrze, choć kły ostre ma jak brzytwy(…)” - tak brzmią pierwsze słowa refrenu. Na szczęście w pobliżu Janusza pojawia się człowiek, który wie, jak go uratować.

Kolejny hit - tym razem Ronnie Ferrai

- Informacją dnia jest informacja z Klinicznego Szpitala nr 2 w Rzeszowie przy ulicy Lwowskiej. Mianowicie mamy zgodę pana dyrektora na realizację teledysku Ona by tak chciała w wersji onkologicznej na oddziale onkohematologii - zdradza Mateusz Mokrzycki z PASSIO w filmiku na FB.

Tematyki coveru już można się domyślać, a krótką próbkę usłyszeć pod koniec rzeczonego wideo.

Z niecierpliwością czekamy na efekt finalny.