Kolejne zatrzymania imigrantów w Bieszczadach. Chcieli dostać się do Europy Zachodniej!

2021-09-14 13:13
Kolejne zatrzymania imigrantów w Bieszczadach. Chcieli dostać się do Europy Zachodniej!
Autor: Materiały prasowe/ Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Tylko od początku bieżącego roku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali już ponad 160 osób, które granicę z Ukrainą albo Słowacją przekroczyło nielegalnie. Głównie byli to obywatele Afganistanu, Turcji, Syrii oraz Somalii. Polska była dla nich punktem tranzytowym na trasie do krajów zachodniej Europy.

Podkarpacka Straż Graniczna grupę młodych osób idących od strony Ukrainy zauważyła w rejonie Arłamowa w niedzielę. Okazali się nimi cudzoziemcy w wieku od 17-23 lat. Wśród nich było dwóch Somalijczyków i sześciu obywateli Jemenu. Przez Polskę chcieli dostać się do krajów Europy Zachodniej. Wszyscy mężczyźni trafią z powrotem na Ukrainę.

- W trakcie składanych wyjaśnień przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy do Polski. Wyjaśnili, że na Ukrainę dostali się legalnie, a stamtąd chcieli wspólnie udać się na zachód Europy. Pomocna miała być w tym nawigacja w telefonie. W czasie zatrzymania imigranci byli w dobrej kondycji fizycznej. W plecakach posiadali ubrania na zmianę oraz pieniądze na dalszą podróż - mówi Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Biała piana wypływa z fontanny na skwerze Górskiego. Kto stoi za bąbelkowym przekrętem?

Straż Graniczna zatrzymała już 160 osób

Tylko od początku bieżącego roku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali już ponad 160 osób, które granicę z Ukrainą albo Słowacją przekroczyły nielegalnie. Głównie byli to obywatele Afganistanu, Turcji, Syrii oraz Somalii. Polska była dla nich punktem tranzytowym na trasie do krajów zachodniej Europy.

Porterty pamięciowe i daktyloskopia. Nowoczesne oprogramowanie dla studentów kryminalistyki w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE