Kolejne przystanki w Rzeszowie idą do remontu. Nowe wiaty i podświetlany rozkład jazdy

2022-08-19 15:57
Kolejne przystanki w Rzeszowie idą do remontu. Nowe wiaty i podświetlany rozkład jazdy
Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Władze miasta ruszyły z kolejnym etapem remontów miejskich przystanków. Tym razem nowy look zyska 77 wiat, które będą lakierowane na szaro i pomarańczowo. Po modernizacji miejsca dla pasażerów będą wyposażone w podświetlane rozkłady jazdy i oświetlenie wewnętrzne. Nowa nawierzchnia zatoczek będzie betonowa, odporna na powstawanie kolein.

Nowe, przeszklone wiaty będą wykonane według projektu, który zastosowano w poprzednich etapach. – Mają być lakierowane na szaro i pomarańczowo, wyposażone w podświetlane rozkłady jazdy i oświetlenie wewnętrzne uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera. Zasilanie w energię elektryczną zapewnią panele fotowoltaiczne, które mają być częścią wiat – informuje Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza.

Przystanki zostaną wymienione m.in. przy ulicach: Budziwojskiej, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Kardynała Karola Wojtyły, Krogulskiego, Księżycowej, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Przemysłowej, Sanockiej, Sikorskiego, Staromiejskiej, Św. Rocha, Trembeckiego, Wieniawskiego, Witolda i Żółkiewskiego. Dodatkowo w 21 miejscach, gdzie nie zmieszczą się duże wiaty, zostaną zamontowane pylony z gablotą na rozkład jazdy.

Koniec remontu w 2023 roku

Wcześniej, w dwóch etapach ZTM wyremontował 176 przystanków. Trzeci etap to wymiana kolejnych 55 wiat. Modernizowane są także zatoki autobusowe, na których asfalt jest zastępowany specjalnym betonem odpornym na powstawanie kolein.

– Przystanki są przebudowywane m.in. na ul. Krakowskiej. Ten etap obejmuje ponadto ul. Kilara, Kopisto, Lubelską, Lwowską, Ofiar Katynia, Warszawską, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podkarpacką i Rejtana. Prace z III i IV etapu potrwają do 2023 roku – tłumaczy Gubernat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE