Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie. Podaruj elektrośmieciom „drugie życie”

i

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie. Podaruj elektrośmieciom „drugie życie”

2022-01-13 14:47

Nowe pojemniki znajdziecie na osiedlu Zwięczyca, na parking przy kościele. Drugi na osiedlu Pobitno, dokładnie na parking przy ulicach Kurpiowskiej i Morgowej. Natomiast trzeci został postawiony na osiedlu Pogwizdów Nowy, niedaleko przystanku i budynku przy ul. Pogwizdowskiej. Co można do nich wrzucać?

Obecnie w Rzeszowie jest już 38 pojemników na elektroodpady. - Można do nich wrzucać małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm, a więc np. suszarki, tostery, aparaty fotograficzne czy telefony mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny krok w kierunku rowerowej autostrady. Na stole kilka pomysłów na przebieg trasy

Proekologia kluczowym priorytetem dla miasta

Umowa, na mocy której w Rzeszowie zaczęły być ustawiane pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny została podpisana 13 sierpnia i obowiązuje przez cztery lata.

- Działania proekologiczne w naszym mieście to jeden z kluczowych priorytetów. Dzięki podpisanej dzisiaj umowie wszyscy mieszkańcy będą mogli szybko, ale także całkowicie bezpiecznie dla środowiska oddać elektryczne śmieci, które dzięki selektywnej zbiórce mogą dostać drugie życie – mówił podczas podpisywania sierpniowej umowy Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE