aaa

i

Autor: Pixabay

Kolbuszowa: Dwa owczarki niemieckie rzuciły się na 27-latkę!

2020-12-14 14:37

Jesteście odpowiedzialni za swojego czworonoga - przypominają policjanci, którzy wczoraj interweniowali w Domatkowie pod Kolbuszową. Tu 27-latka, podczas spaceru z psem, została zaatakowana przez biegające luzem dwa owczarki niemieckie. Te najpierw zaatakowały prowadzonego przez nią na smyczy czworonoga, a kiedy kobieta broniła swoje zwierzę, zaatakowały również ją.

W niedzielę 13 grudnia około godz. 13.30, dzielnicowi z kolbuszowskiej jednostki interweniowali w Domatkowie. 27-letnia mieszkanka gminy Kolbuszowa zgłosiła, że podczas spaceru z psem, została zaatakowana przez biegające luzem dwa owczarki niemieckie.

Psy najpierw zaatakowały prowadzonego przez nią na smyczy czworonoga, a kiedy kobieta broniła swoje zwierzę, zaatakowały również ją, uszkadzając jej kurtkę. Z relacji 27-latki wynikało, że dopiero po jej wołaniu i krzykach na miejscu pojawiła się inna kobieta, która zabrała psy.

Wystraszona 27-latka powiadomiła Policję. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające.

Policjanci apelują do właścicieli psów o sprawowanie właściwego nadzoru nad swoimi zwierzętami. Funkcjonariusze przypominają, że za szkody wyrządzone przez zwierzę odpowiada jego właściciel. Pamiętajmy również, że zwierzęta reagują instynktownie i nawet pies o łagodnym i spokojnym usposobieniu może zaatakować i dotkliwie pogryźć człowieka.  

Funkcjonariusze przypominają również, że właściciel powinien zapewnić zwierzęciu takie warunki, aby nie wydostawało się bez nadzoru poza teren posesji. Zgodnie z art. 77§ 1 Ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks Wykroczeń: „ Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany”.

Posłuchaj: Co mogą odkryć pod Grunwaldzką w Rzeszowie? Dariusz Bobak odpowiada
Rzeszów: Takiego rozwiązania nie ma nigdzie na świecie. Nad miastem będzie latać rój dronów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE