Kobiety z Kolbuszowej zostały oszukane podczas sprzedaży ubrań na popularnej platformie

2022-08-26 17:16
Kobiety zostały oszukane podczas sprzedaży ubrań
Autor: Podkarpacka Policja

Dwie kobiety mieszkające w powiecie kolbuszowskim zostały oszukane podczas sprzedaży ubrań na popularnej platformie internetowej. Oszuści podstępem wyłudzili dane i zabrali pieniądze z kont bankowych pokrzywdzonych.

Do kolbuszowskiej policji zgłosiły się dwie kobiety, które zostały ofiarami internetowych oszustów. Jedna z nich wystawiła na popularną platformę bluzkę, a osoba zainteresowana jej zakupem poprosiła o wysłanie adresu e-mail. Na skrzynkę pokrzywdzonej przyszła wiadomość z instrukcją jak potwierdzić sprzedaż.

Kobieta zgodnie z wskazówkami wypełniła kolejne pola, wpisując m.in. dane do logowania do swojego banku. Po chwili otrzymała wiadomość tekstową wraz z kodem, który potwierdziła. Kiedy kilka minut później zalogowała się na własne konto zauważyła, że z jej rachunku został wykonany przelew na kilkaset złotych.

Ścisk w pociągu PKP

Oszuści działali podobnie

Drugą kobietę oszukano w podobny sposób. Również do niej przyszła prośba o wysłanie adresu e-mail, a następnie otrzymała wiadomość z adresu nawiązującego do nazwy popularnej firmy kurierskiej wraz z instrukcją co zrobić aby zaakceptować zamówienie.

Kobieta kolejno uzupełniła dane dotyczące swojej karty płatniczej. Kiedy po chwili weszła na swój rachunek okazało się, że z jej konta wykonano przelew na ponad 2 tys. zł.

- W obydwu sprawach prowadzone są postępowania. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zawierania transakcji handlowych za pośrednictwem Internetu – informuje kolbuszowska policja.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE