Klerycy z Rzeszowa oddali krew. W ten sposób pomagają w czasie epidemii

2020-05-05 8:22 Sylwia Indycka-Rosół
Klerycy z Rzeszowa oddali krew. W ten sposób pomagają w czasie epidemii
Autor: WSD Rzeszów

W czasach pandemii COVID-19 liczba krwiodawców dramatycznie spadła, a krew jest nadal potrzebna do ratowania ludzkiego życia. Dlatego rzeszowscy klerycy postanowili pomóc. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Problemy z krwią w czasach koronawirusa

Krew potrzebna od zaraz - tak można powiedzieć patrząc na rtezerwy w centrach krwiodastwa w całym kraju. Je także dopadł kryzys. W czasie pandemii koronawirusa chętnych na dzielenie się cennym płynem jest mniej niż zwykle. Warto to zmienić.

Klerycy z WSD w Rzeszowie oddali krew

Na pomoc potrzebującym ruszyli między innym klerycy z rzeszowskiego seminarium. Panowie oddali krew 27 kwietnia, a było to dokładnie 20 kleryków i jeden z księży przełożonych. Swoją gotowość do działania wcześniej zgłosili, dlatego do seminarium przybyła ekipa wyjazdowa RCKiK.

Oddawanie krwi w czasie epidemii

Dawcą może zostać niemal każdy z nas:

"Jezeli jesteś zdrowy i chcesz pomóc innym wystarczy, że zgłosisz się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie lub Terenowego Oddziału z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość (dowód osobisty, paszport), zawierającym numer PESEL" - wyjaśnia RCKiK w Rzeszowie.

Co ważne, RCKiK stosuje liczne procedury w czasach epidemii, które sprawiają, że także teraz oddawanie krwi jest bezpieczne.

Posłuchaj o psychozie, jej objawach i leczeniu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Ogromna kolejka przed Ikeą w Katowicach. Ludzie ruszyli na zakupy