Znana aktorka usłyszała zarzut za reklamę wódki

i

Autor: akpa Znana aktorka usłyszała zarzut za reklamę wódki

Wydarzenia

Kara za reklamę wódki. Znana aktorka usłyszała zarzut!

2023-09-19 9:17

Znana aktorka Magdalena C. usłyszała w prokuraturze zarzut za reklamę wódki na popularnym portalu społecznościowym. Może grozić jej grzywna od 10 tysięcy do nawet pół miliona złotych.

Zarzuty dla Magdaleny C. za reklamę alkoholu

Informacje potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

– Przedmiotowe postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście – poinformował prokurator.

– W toku dochodzenia prokurator postanowił przedstawić Magdalenie C. zarzut, że w okresie czerwca do sierpnia 2023 roku, wbrew przepisowi art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki, poprzez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook – wyjaśnił prokurator.

Wskazał przy tym, że w materiałach, w których wystąpiła aktorka publiczne rozpowszechniano znaki towarowe oraz symbole graficzne wódki.

– W toku przesłuchania w prokuraturze podejrzana odmówiła składania wyjaśnień – podał.

Przestępstwo prowadzenia reklamy napojów alkoholowych wbrew przepisom ustawy zagrożone jest grzywną w wysokości od 10 tysięcy złotych do nawet pół miliona złotych.

– Postępowanie przygotowawcze wszczęte zostało w wyniku zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez Jana Śpiewaka – dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Miejski aktywista wyraził nadzieję, że aktorka przeprosi i przyzna się do błędu. "Podda się karze i odda pieniądze, jakie zarobiła na kryminalnych reklamach na pomoc dzieciom alkoholików. Sama jest dzieckiem alkoholika, o czym wielokrotnie mówiła publicznie. Wie, ile alkohol zła zrobił jej i tysiącom innych ludzi w Polsce – powiedział Jan Śpiewak.

– Jestem bardzo zadowolony i cieszę się, że warszawska prokuratura poważnie traktuje sprawy reklamy alkoholu. Liczę na to, że będzie kolejny krok w walce z nielegalnymi reklamami alkoholu, które zalewają Polskę – dodał miejski aktywista.

Pijany kierowca ciężarówki uszkodził samochody i zniszczył barierki

Wynajęli sklep monopolowy, ale nie sprzedali tam nawet kropli alkoholu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE