Kąpieliska w Polsce. Tutaj sprawdzisz jakość wody [MAPA]

i

Autor: Canva.com/GIS/Serwis kąpieliskowy

LATO 2023

Kąpieliska w Polsce. Tutaj sprawdzisz jakość wody [MAPA]

2023-06-15 13:49

Serwis kąpieliskowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego udostępnia mapę, na której można sprawdzić jakość wody i termin rozpoczęcia sezonu na danym kąpielisku. Dzięki tej mapie można nabrać pewności co do bezpieczeństwa zbiornika wodnego, nad którym chcemy wypoczywać. Zobaczcie specjalną mapę!

Spis treści

  1. Sezon kąpielowy 2023
  2. Gdzie sprawdzić czystość wody w jeziorach? Mapa jakości wody
  3. Kąpieliska w Polsce – przydatne informacje ISG

Sezon kąpielowy 2023

Polacy, którzy planują odpoczywać nad lokalnymi kąpieliskami mogą w prosty sposób sprawdzić, czy woda w zbiorniku jest przebadana przez Główny Inspektorat Sanitarny i czy nadaje się do kąpieli. To warto wiedzieć przed wybraniem się nad wodę, żeby po prostu się nie rozczarować. GIS udostępnia mapę, na której (oprócz jakości wody) można sprawdzić również termin, w którym dane kąpielisko rozpoczyna i kończy sezon. Choć oficjalnie ten już się rozpoczął, to otwarcie konkretnego zbiornika może przypadać na późniejszy termin. To też warto wiedzieć, przed wybraniem się z rodziną, czy ze znajomymi nad wodę. GIS informuje także o wielu innych przydatnych aspektach wypoczynku nad wodą. Warto to sprawdzić! Szczegóły poniżej. 

CZYTAJ TAKŻE: Daty otwarcia kąpielisk na Podkarpaciu. Sprawdź, od kiedy można odpoczywać nad wodą

Gdzie sprawdzić czystość wody w jeziorach? Mapa jakości wody

W Polsce jest 690 kąpielisk, które Główny Inspektorat Sanitarny ujął na swojej mapie. Tylko część z nich „świeci się” na zielono. Co oznacza, że w nich wodę przebadano w tym roku. Jak sprawdzić, czy woda jest przydatna do kąpieli? Wystarczy kliknąć w link »TUTAJ« i sprawdzić wybrany przez siebie zbiornik.

Kąpieliska w Polsce – przydatne informacje ISG

Serwis kąpieliskowy udostępnia również inne informacje o zbiornikach wodnych w Polsce. Czego można dowiedzieć się wchodząc na stronę przygotowaną przez GIS? To między innymi:

  • adres kąpieliska,
  • godziny otwarcia,
  • kąpielisko jest strzeżone/niestrzeżone,
  • długość linii brzegowej (plaża),
  • termin sezony kąpielowego,
  • ocena wody,

Serwis kąpieliskowy udostępnia także dane o infrastrukturze wybranego kąpieliska. Dzięki temu możemy sprawdzić, czy znajduje się tam pomost/molo, czy są przebieralnie, toaleta i inne. Dowiemy się również, czy obowiązuje tam zakaz wprowadzania zwierząt domowych.

ZOBACZ: Daty otwarcia kąpielisk na Podkarpaciu. Sprawdź od kiedy można odpoczywać nad wodą

Giełda staroci w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE