Jezioro Solińskie na Podkarpaciu wysycha. Bardzo niski stan wody [ZDJĘCIA]

2022-08-31 9:23

Jezioro Solińskie wysycha coraz mocniej. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że niemal w całym województwie podkarpackim występuje susza hydrologiczna, widać to na przykładzie „bieszczadzkiego morza”.

Suszę hydrologiczną, która objęła niemal całe województwo podkarpackie doskonale widać na Jeziorze Solińskim, zwanym „bieszczadzkim morzem”. Ten sztuczny akwen wysycha coraz bardziej. Zdjęcia wykonane w miejscowościach Chrewt, Solina i Polańczyk pokazują skalę suszy, która nawiedziła region południowo-wschodniej Polski. Zobaczcie sami:

Patrol Eska Summer City na Rynku w Rzeszowie

Jezioro Solińskie na Podkarpaciu wysycha. To jedna z największych atrakcji 

Jezioro Solińskie to największy sztuczny zbiornik w Polsce. To jedna z najważniejszych atrakcji w Bieszczadach, która co roku przyciąga tysiące turystów z całej Polski. Wodna zapora na jeziorze Solińskim ma prawie 82 m wysokości i 664 m długości. Jezioro o powierzchni 22 km kwadratowych powstało na terenie kilkunastu, wysiedlonych wcześniej wsi. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE