Najzdrowszy grzyb w Polsce. Ma wiele witamin i działa jak antybiotyk

i

Autor: Getty Image

Quiz

Jesteś ekspertem od grzybów? Sprawdź, czy rozpoznasz te okazy! [QUIZ]

2023-11-30 14:07

Trwa jesienne grzybobranie. Postanowiliśmy przy tej okazji sprawdzić waszą wiedzę na temat ich gatunków. Zobaczcie zdjęcia i wskażcie, czy są trujące, niejadalne, jadalne. Rozpoznacie je wszystkie? Spróbujcie swoich sił w tym quizie!

QUIZ Rozpoznasz, które gatunki grzybów są jadalne?

Hmmm… To kurki, czy może ich dalecy niejadalni kuzyni? Zmierz się z naszymi pytaniami i sprawdź, czy dobrze zidentyfikujesz wybrane przez nas gatunki grzybów. Od razu mówimy – łatwo nie będzie, chyba że jesteś prawdziwym grzybiarzem-zapaleńcem!

Dodajmy, że na Podkarpacie jest w ostatnich tygodniach wyjątkowo dobrym miejscem na wypady do lasu na grzybobranie. W mediach społecznościowych nie brak dowodów. Dostarczają ich regularnie nie tylko sami zbieracze grzybów, ale i oficjalne profile lokalnych nadleśnictw. Wśród gatunków, które najczęściej ostatnio przewijają się na fotkach królują kurki i prawdziwki, ale nie brak też ich niejadalnych i trujących krewnych. Czasem bywają łudząco podobni…

Wyzwaniem w naszym nowym grzybowym quizie będzie dla was określenie, czy grzyb ze zdjęcia nadaje się do zjedzenia, jest niejadalny, a może trujący. Podejmiecie się wyzwania? Jeśli tak, koniecznie napiszcie w komentarzach, jak wam poszło!

Nie zapomnijcie też o naszej galerii, którą znajdziecie pod quizem!

Quiz. Trujące, jadalne, niejadalne - sprawdź, czy dobrze rozpoznasz te grzyby

Pytanie 1 z 14
Pieprznik pomarańczowy jest...
pieprznik pomarańczowy

Grzyby wielkości dłoni. Takie zbiory tylko na Podkarpaciu!

Czy warto jeść grzyby?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE