Jest druga ofiara śmiertelna koronawirusa na Podkarpaciu. Miała 27 lat!

2020-03-20 11:40
 Jest druga ofiara śmiertelna koronawirusa na Podkarpaciu. Miała 27 lat!
Autor: Pixabay

Jest oficjalny komunikat wojewody w tej sprawie. Apelujemy - nie wychodźcie z domów, jeśli nie ma takiej wyraźnej potrzeby. Z pandemią nie ma żartów!

Druga ofiara koronawirusa na Podkarpaciu

"Szanowni Państwo,

z przykrością potwierdzam zgon pacjentki, która przebywała w szpitalu w Łańcucie. Szczegóły znajdą Państwo w komunikacie szpitala, który niebawem szpital opublikuje na swojej stronie.

Potwierdzam także 18 przypadek zachorowania w naszym województwie. To starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, która jest hospitalizowana.

Przekazuję tez najnowsze dane liczbowe: obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5019 osób, a 4472 są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 48 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 827 testów" - pisze Małgorzata Waksmundzka - Szarek, rzeczniczka Ewy Leniart.

Ministerstwo Zdrowia doprecyzowuje, że kobieta miała zaledwie 27 lat:

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim".

Coraz więcej zarażeń w Polsce

W Polsce koronawirusem zarażonych jest już prawie 400 osób. Rośnie liczba ofiar:

"W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 378/6 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - podaje ministerstwo.

Posłuchaj, jak chronić seniorów przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Pusty Rynek w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE