Jasło: Tężnia solankowa nabiera już kształtów. Kiedy będzie gotowa?

i

Autor: UM Jasło

Jasło: Tężnia solankowa nabiera już kształtów. Kiedy będzie gotowa?

2021-12-14 15:25

Powoli kończą się prace przy budowie tężni solankowej w Jaśle. To specjalna konstrukcja, po której spływa solanka zawierająca mikroelementy. Powietrze w tężniach jest podobne do tego, którym oddychamy podczas wakacji nad morzem. Tężnia powstaje w ramach tegorocznego Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak idą prace?

Tężnia solankowa to specjalna konstrukcja, najczęściej wypełniona gałęziami po których spływa solanka zawierająca mikroelementy. Powietrze wytwarzane przez tężnie jest podobne do tego, którym oddychamy podczas wakacji nad morzem. Nawet godzinny pobyt w pobliżu tężni solankowej jest równoznaczny z trzema dniami spędzonymi na plaży.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Masz niepotrzebny sprzęt elektroniczny? Wyślij „Re-Paczkę”!

Kiedy tężnia solankowa będzie gotowa?

W ramach tegorocznego Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego najwięcej głosów zebrał projekt budowy tężni solankowej. W ramach inwestycji na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Przystanek Kwiatowa” powstaje tężnia solankowa o wymiarach 8 x 3 x 1,8 wraz ze zbiornikiem solanki i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, która będzie spełniała konieczne wymogi dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

- Wokół tężni zamontowane zostaną dodatkowo ławki i leżaki rekreacyjne, a teren zostanie oświetlony i objęty monitoringiem. Wykonawca zakończył już prace ziemne, a w najbliższych dniach przystąpi do prac montażowych – mówi Agata Koba z jasielskiego ratusza.

Koniec budowy jest zaplanowany na końcówkę grudnia.

Rękoczyny, czyli targi rzeczy wyjątkowych w Młynach Rothera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE