Jasło: Mieszkańcy bloku przy Metzgera mogą wrócić do domów

2021-12-06 14:49
Jasło. Mieszkańcy z ewakuowanego bloku mogą w końcu wrócić do swoich domów
Autor: Pixabay

W końcu mogą wrócić do domu. Mowa o mieszkańcach z bloku przy ulicy metzgera w Jaśle, którzy od połowy października musieli mieszkać w lokalach zastępczych. Wszystko przez zagrożenie zawaleniem budynku, do którego doszło w wyniku błędu robotników podczas remontu. Dzisiaj Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przekazał, że od tej chwili mieszkańcy mogą wrócić do swoich mieszkań.

Przypomnijmy, 44 osoby, które zamieszkują przy Metzgera 10 opuściły swoje mieszkania 14 października. Wtedy to na parterze bloku, w wyniku błędu, doszło do usunięcia konstrukcji nośnej, dokładnie filarów, które podtrzymywały budynek. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego po analizie sytuacji zdecydował o zamknięciu zarówno bloku, jak i drogi krajowej, która przebiega tuż przed budynkiem. Jasielski magistrat otrzymał w połowie listopada wyniki ekspertyzy budowlanej dotyczący stanu technicznego budynku. Z dokumentu wynikało, że możliwy jest powrót mieszkańców do swoich mieszkań, pod warunkiem wykonania niezbędnych prac budowlano-naprawczych.

- Chodzi tu o budowę nowych słupów o konstrukcji stalowej. Prace będą wykonane w możliwie jak najszybszym terminie, jednak głównym wyznacznikiem daty powrotu do mieszkań będzie zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, a decyzje wyda Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego – tłumaczyła wtedy Agata Koba, z jasielskiego ratusza

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpackie: Dziś wieczorem i w nocy niebezpieczne warunki! IMGW ostrzega

W końcu mogą wrócić do domów

Na początku grudnia zakończyły się prace wzmacniające konstrukcję uszkodzonego bloku. 30 listopada komisyjnie dokonano odbioru wykonanych prac. W miejsce wyburzonego słupa nośnego zamontowano stalowe podpory. Dzisiaj Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przekazał, że od tej chwili mieszkańcy mogą wrócić do swoich mieszkań.

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie oficjalnie otwarte!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE