Jasło: Jesteś na kwarantannie? Jedzenie do domu przywiezie ci Straż Miejska

2020-11-27 16:18 af
Jasło: Jesteś na kwarantannie? Jedzenie do domu przywiezie ci Straż Miejska
Autor: pixabay

Funkcjonariusze jasielskiej Straży Miejskiej nie tylko zajmują się m.in egzekwowaniem nakazów i obostrzeń związanych z epidemią, ale również pomagają osobom przebywającym na kwarantannie czy w izolacji. Na czym ta pomoc polega?

- We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej funkcjonariusze pomagają dowozić żywność osobom będącym w kwarantannie domowej lub przebywającym w izolacji. W paczce przygotowanej przez MOPS jest m.in. chleb, mleko, makaron, płatki śniadaniowe, olej, cukier, soki, woda, mąka, puszki, przeciery pomidorowy, włoszczyzna i wiele innych rzeczy z których można przez kilka dni przygotowywać sobie posiłki. W paczkach znajdują się również środki czystości i higieny osobistej - czytamy na stronie jasielskiego magistratu.

Paczki funkcjonariusze zostawiają pod drzwiami, następnie oddalają się na bezpieczną odległość i dopilnowują, żeby żywność została natychmiast odebrana przez właściwą osobę.

- Informujemy, że w związku z zaangażowaniem w działania mające na celu powstrzymanie zagrożenia epidemicznego, interwencje o niższym priorytecie będą realizowane w miarę posiadanych sił i środków. Najwyższy priorytet zachowują zgłoszenia dotyczące ratowania życia i zdrowia ludzkiego oraz inne, wymagające naszej natychmiastowej reakcji. Czas realizacji zgłoszeń o innym charakterze może się wydłużyć. Stąd prosimy o wyrozumiałość - czytamy dalej na stronie jasielskiego Urzędu Miasta.

Dzień Bez Futra w Rzeszowie. Aktywiści wywiesili baner na okrągłej kładce
Posłuchaj: Co mogą odkryć pod Grunwaldzką w Rzeszowie? Dariusz Bobak odpowiada