JASŁO: Chcesz oddać odpady? Pospiesz się! PSZOK będzie zamknięty od 2 sierpnia!

2021-07-29 13:16
JASŁO: Chcesz oddać odpady? Pospiesz się! PSZOK będzie zamknięty od 2-go sierpnia!
Autor: Materiały prasowe/ UM Jasło

Zamknięcie jasielskiego PSZOK-u odbędzie się w związku z planowaną przez magistrat przebudową oraz modernizacją obiektu. W planach miasta jest m.in. budowa hali magazynowej, boksów na odpady oraz dwóch ramp rozładunkowych, z których jedna przeznaczona będzie dla mieszkańców. Prace mają potrwać do końca przyszłego roku I będą kosztować ponad 9 mln zł.

Jasielski PSZOK będzie zamknięty. Mieszkańcy miasta, którzy mają w planie wywóz odpadów muszą się pospieszyć, bo już od poniedziałku, 2-go sierpnia, Punkt będzie nieczynny. To oczywiście w związku z planowaną przez miejscowych urzędników modernizacją i przebudową obiektu.

- W związku z planowaną inwestycją konieczne jest wstrzymanie działalności obecnego Punktu, wywiezienie wszystkich zebranych odpadów, uporządkowanie terenu i przygotowanie go do przekazania firmie wykonawczej. Punkt zostanie zamknięty od 2 sierpnia do czasu zakończenia robót. W razie dodatkowych pytań i wątpliwości w sprawie działalności PSZOK-u prosimy o kontakt - mówi Agata Koba, rzecznik Urzędu Miasta Jasła.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Grunwaldzka będzie bardziej zielona! Szykuje się lifting kolejnego deptaka

Co się zmieni na jasielskim PSZOK-u?

W planach modernizacji Punktu jest m.in. budowa hali magazynowej, boksów na odpady oraz dwóch ramp rozładunkowych, z których jedna przeznaczona będzie dla mieszkańców. Ogrodzony ma zostać także plac, przebudowane będą również istniejące drogi wewnętrzne oraz chodniki. Prace w PSZOK-u mają potrwać do końca 2022 roku i będą kosztować miasto ponad 9 mln zł. Niemal połowę kwoty pokryje zewnętrzne dofinansowanie.

Dzień z Joanną Jóźwik w Tokio
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE