Jarosław Kaczyński

i

Autor: JACEK DOMINSKI/REPORTER Jarosław Kaczyński laureatem Biologicznej Bzdury Roku

Wydarzenia

Jarosław Kaczyński w Rudnej Wielkiej: „Teraz tutaj jest ściernisko, ale będzie San Francisco”

2023-06-05 15:22

Po czym od razu dodał, że „San Francisco dosłownie nie jest tutaj budowane”. Tak prezes PiS podsumował rejon Rudnej Wielkiej, niedaleko Rzeszowa w trakcie konferencji prasowej. Dotyczyła ona kwestii trasy Via Carpatia.

Spis treści

  1. Kaczyński z wizytą w Rudnej Wielkiej
  2. Via Carpatia – kluczowa trasa północ-południe

Kaczyński z wizytą w Rudnej Wielkiej

Kaczyński w okolicę Rzeszowa zawitał w sobotę 3 czerwca. Szef PiS podkreślał, że Via Carpatia jest ważnym elementem rozwoju regionu. Zwracał uwagę, że przedsiębiorcy chętniej inwestują tam, gdzie przebiega ta trasa. Równocześnie postanowił określić rejon, przez który przebiega „ścierniskiem”.

– Dzisiaj mogę tutaj zacytować słowa znanej bardzo piosenki Golec uOrkiestry, „teraz tutaj jest ściernisko, ale będzie San Francisco”. Oczywiście San Francisco dosłownie nie jest tutaj budowane, ale tu, gdzie nie było nic, jest autostrada bardzo żywo funkcjonująca i jeśli chodzi o polską część tej trasy, która będzie ostatecznie liczyła 730 km, to 208 km jest już uruchomione, 280 km jest w tej chwili w budowie, pozostałe w różnych fazach przygotowań – powiedział Kaczyński.

Via Carpatia – kluczowa trasa północ-południe

Droga Via Carpatia ma być kluczowym korytarzem transportowym łączącym Europę Północną i Południową. Jest już częściowo dostępna, a częściowo realizowana – liczyć ma kilka tysięcy kilometrów. W Polsce ma mieć około 700 km. Na polski odcinek składają się drogi ekspresowe: S61, S16, S19 między miejscowościami: Budzisko (granica państwa), Suwałki, Ełk, Białystok, Lublin, Rzeszów, Barwinek (granica państwa). Docelowo trasa ma przebiegać przez pięć województw: podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpacki.

Niech Kaczyński to sobie WSADZI! Polacy PRZEKLINAJĄ 800 plus!|Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE