Jaka pogoda na Boże Ciało 2020? Na Podkarpaciu będzie niespokojnie! Trzeba uważać!

i

Autor: Pixabay

Jaka pogoda na Boże Ciało 2020? Na Podkarpaciu będzie niespokojnie! Trzeba uważać!

2020-06-11 9:43

Wielu Polaków z niecierpliwością czekało na długi weekend w czerwcu. Wiele osób będzie miało wolne aż od czwartku. Czy uda się spędzić ten czas na świeżym powietrzu? Czy planować wyjazdy, na przykład w Bieszczady? Sprawdziliśmy prognozę pogody.

Długi weekend w czerwcu 2020

Był majowy, a teraz będzie i czerwcowy. Polacy mają okazję do wypoczywania podczas kolejnego długiego weekendu w tym roku. Boże Ciało wypada bowiem 11 czerwca, zatem w czwartek. To dzień ustawowo wolny od pracy. Wszyscy Ci, którzy zdecydowli się na wykorzystanie urlopu wypoczynkowego na kolejny dzień, mogą cieszyć się aż czterema dniami luzu. W czwartek i piątek wolne od nauki mają też uczniowie.

Czy pogoda pozwoli na rodzinnego grilla lub wyjazd w Bieszczady? Sprawdziliśmy.

Burzowy czerwcowy weekend na Podkarpaciu [POGODA BOŻE CIAŁO]

Dla tych, którzy planują czerwcowy długi weekend w Bieszczadach lub na leśnych spacerach, nie mamy dobrych wieści. Będzie burzowo i niebezpiecznie.

Od czwartku do niedzieli prognozowane są burze z silnymi podmuchami wiatru i gradem. W prognozach IMGW czytamy:

"Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu".

Będzie za to ciepło, bo w dzień termometry wskażą nawet 28 stopni Celsjusza.

Gdzie jest burza? Gdzie sprawdzić?

Przypomnijmy, że w czasie planowania wycieczek pieszych lub rowerowych, warto zerkać na radary burzowe. Te z dużą dokładnością wskażą, gdzie właśnie znajdują się burzowe chmury, gdzie dochodzi do wyładowań elektrycznych i kiedy burza dojdzie w nasze okolice.

Listę radarów burzowych i innych stron wartych odwiedzenia znajdziecie w artykule poniżej:

Poznaj przyczyny napięciowego bólu głowy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
A po Krakowie biegają konie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE