Jaka będzie pogoda na Boże Narodzenie?

i

Autor: Pixabay

Jaka pogoda będzie na Wigilię i Boże Narodzenie 2020 na Podkarpaciu? Czy spadnie śnieg?

2020-12-22 10:58

Wielu z nas, nie tylko dzieciom, marzą się białe święta. Czy w Boże Narodzenie 2020 na Podkarpaciu spadnie śnieg? Czy będzie ślisko na drogach? Jakie są prognozy pogody? Znamy szczegóły!

Czy w Boże Narodzenie 2020 spadnie śnieg?

Jeszcze kilkanaście lat temu święta w Polsce były białe, a kolędnicy musieli przedzierać się przez zaspy. Teraz śnieg w święta to prawdziwy rarytas. Mamy jednak dobre wieści - jest szansa, że w Wigilię 2020 będzie prószył biały puch. Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Pogoda na Wigilię i Boże Narodzenie 2020 na Podkarpaciu

Z prognoz długoterminowych wynika, że 24 grudnia na Podkarpaciu może spaść śnieg. Długo jednak nie poleży, bo temperatura będzie oscylowała wokół 2 kresek powyżej zera. Odczuwalna przez porywy wiatru może być jednak niższa, a nocą spadnie do 0. Biomet będzie niekorzystny.

Boże Narodzenie będzie za to ciepłe i słoneczne. W dzień temperatura także wyniesie 2 stopnie Celsjusza i nie będzie padać. Noc za to będzie chłodna, bo z 1 stopniem poniżej zera. Biomet zmieni się na korzystny.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia 2020 roku

Pytanie 1 z 25
Ta zaraza opanowała w tym roku cały świat! Mowa o:

Uwaga, ślisko na drogach!

Wiele wskazuje na to, że w wigilijny wieczór na drogach może pojawić się "szklanka". To ważna informacja dla kierowców, którzy będą podróżowali do bliskich na wigilijną kolację. Pamiętajmy, by dostosować prędkość do warunków panujących na drogach. Lepiej spóźnić się kilka minut i nawet zjeść później chłodny barszcz, ale bezpiecznie dojechać do celu.

Posłuchaj, jak się przygotować do odwiedzin u noworodka i jego rodziców. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Szopki Bożonarodzeniowe w Toruniu 2014-2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE