Jak wygląda egzamin na prawo jazdy w czasach koronawirusa? W rękawiczkach i maseczkach?

2020-05-17 11:31
Jak wygląda egzamin na prawo jazdy w czasach koronawirusa? W rękawiczkach i maseczkach?
Autor: Pixabay

Na początku epidemii egzaminy na prawo jazdy były zawieszone. Teraz ponownie można do nich przystępować. Obowiązują jednak różne zasady bezpieczeństwa. Jakie? Sprawdź na ESKA Rzeszów.

WORD wznawia egzaminy

Przyszli kierowcy ponownie mogą starać się o zdobycie upragnionego prawa jazdy. WORD-y powoli wznawiają swoją działalność. W Rzeszowie zapisy na egzmainy teoretyczne i praktyczne są możliwe od 11 maja. Egzaminy z kolei w większości będą odbywały się już od 18 maja.

Egzamin na prawo jazdy w czasie epidemii

WORD w Rzeszowie wprowadził szereg zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii. To między innymi pomiary temperatury ciała zdającym, konieczność posiadania własnych długopisów, czy maseczek ochronnych. Wszystkie zasady publikujemy poniżej.

  • Na terenie WORD w Rzeszowie mogą przebywać wyłącznie osoby przystępujące w danym dniu do egzaminu lub uczestnicy kursów i szkoleń organizowanych przez WORD nie wcześniej niż na 15 minut przed wyznaczoną godziną egzaminu lub kursu/szkolenia.
  • Przed wejściem na teren Ośrodka każda osoba będzie zobowiązana poddać się bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała. Pomiar będzie wykonywany w poszanowaniu prywatności osoby kontrolowanej. Informacje o wynikach pomiaru nie będą rejestrowane, gromadzone ani przekazywane.
  • Bezpośrednio po wejściu na teren WORD w Rzeszowie należy zdezynfekować ręce środkami do dezynfekcji, znajdującymi się w wyznaczonych miejscach.
  • Osoby wchodzące na teren WORD w Rzeszowie muszą posiadać środki ochrony indywidualnej w postaci maseczki ochronnej zakrywającej nos i usta. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy również użycie rękawiczek jednorazowych.
  • Poza pojazdem egzaminacyjnym, przebywając na terenie WORD w Rzeszowie należy stosować się do zaleceń o zachowaniu bezpiecznej odległości od innych osób, oznakowania umieszczonego wewnątrz budynku i na zewnątrz oraz poleceń pracowników WORD w Rzeszowie.
  • Bezpośrednio przed przystąpieniem do egzaminu lub kursu/szkolenia każda osoba będzie zobowiązana do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia oraz potencjalnym kontakcie z osobami zakażonymi COVID-19 i/lub pozostającymi w kwarantannie i/lub osobami, które powróciły z zagranicy (do pobrania).
  • Na egzamin lub kurs/szkolenie należy zgłosić się z własnym długopisem.
  • Po każdy egzaminie lub kursie/szkoleniu pojazdy egzaminacyjne oraz sale egzaminacyjna i szkoleniowa będą dezynfekowane i wietrzone.

WORD zaznacza, że osoby z objawami przeziębienia i te, które mogły mieć kontakt z osobami zarażonymi, nie będą dopuszczane do egzaminów. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Poznaj 10 praktycznych zastosowań wazeliny w kosmetyce. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #21
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE