Jak uniknąć oblodzonej szyby w samochodzie? Ten trik pozwoli zaoszczędzić czas i nerwy

i

Autor: z Frauke Riether/Pixabay

Jak uniknąć oblodzonej szyby w samochodzie z rana? To pozwoli zaoszczędzić czas i nerwy

2022-11-17 13:55

Pierwszy atak zimy w 2022 roku właśnie trwa. Z czasem będzie robić się tylko chłodniej. A to sprawia, że kierowcy o poranku będą musieli wcześniej wyjść ze swoich domów i mieszkań, aby skrobać zamarzniętą szybę w samochodzie. Jest na to sposób! Genialny trik pozwoli zaoszczędzić czas i sporo nerwów przy drapaniu. Zobacz, jak zdobyć kilka cennych minut.

Polacy zmagają się właśnie z pierwszym atakiem zimy w 2022 roku. Niemal w całej Polsce prognozowane są przymrozki. Nie są to jednak siarczyste mrozy, a jedynie kilka stopni na minusie. W takich warunkach o oblodzoną szybę o wiele łatwiej. Skorupa lodu, z którą trzeba walczyć powstaje, gdy na rozgrzanej szybie topi się padający śnieg. Nocą spada temperatura przez, co o poranku musimy chwycić za skrobaczkę i poświęć kilka cennych minut na przygotowaniu naszego auta do jazdy. Jest na to sposób! Genialny i prosty trik pozwoli nam zaoszczędzić tych nerwów i szybciej wyjechać z parkingu. Jak? Szczegóły poniżej.

Jesień pod Tatrami z lotu ptaka

Sposoby na oblodzone szyby

Oczywiście można szukać zadaszonych miejsc do parkowania. Można też kupić specjalny spray, który dość szybko poradzi sobie z oblodzoną szybką. Po użyciu takiego specyfiku warto oczyścić szybę, bo niektóre z nich pozostawiają powłokę, przez którą słabiej widzimy to, co dzieje się na drodze.

Można też zaopatrzyć się w specjalną matę, którą przykryjemy przednią szybę. Ta oszczędzi nam z rana skrobania, ale trzeba będzie poświęcić czas na otrzepanie jej ze śniegu, złożenie i włożenie do bagażnika.

Oblodzone szyby? Spróbuj tego triku

O to, żeby nie męczyć się z rana ze skrobaczką w ręku można zadbać jeszcze wieczorem, wracając do domu. Na kilka minut przed dojazdem do domu, należy zmniejszyć do minimum ogrzewanie i nawiew w samochodzie. Gdy dojedziemy na miejsce, auto trzeba przewietrzyć i dobrze wychłodzić wnętrze. To sprawi, że padający śnieg nie stopnieje na szybie, a woda nie zamarznie. Puch, który przykryje szybę wystarczy zmieść.

Warto wiedzieć, że im jest mroźniej tym spada ryzyko na zamarznięte szyby. Mróz szybko ochłodzi nasz samochód, a to sprawi, że padający śnieg nie stworzy skorupy lodu, z którym musimy zmagać się o poranku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE