IMGW: Dzisiaj możliwe burze z gradem i watr do 90km/h. Możliwe podtopienia!

i

Autor: pixabay.com IMGW: Dzisiaj możliwe burze z gradem i watr do 90km/h. Możliwe podtopienia!

IMGW ostrzega przed burzami z gradem i watrem do 90km/h. Możliwe podtopienia!

2021-06-30 14:06

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwsze stopnia dla województwa podkarpackiego w związku z burzami z gradem! Te mogą dziś przejść przez cały region, ponieważ ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów. IMGW ostrzega także przed gwałtownym wzrostem wód po ulewach. Możliwe podtopienia!

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów w województwie podkarpackim. Alert dotyczy możliwych burz i burz z gradem. Aktualny jest od godziny 13.00 dzisiaj do godziny 6.00 rano 1 lipca. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad – czytamy w alercie. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów na terenie naszego regionu to aż 80%.

CZYTAJ TAKŻE: Mielec. Są zarzuty dla 35-latki zatrzymanej w związku z bójką Polaków z Romami [WIDEO]

IMGW: możliwy gwałtowny wzrost wód po ulewach. Możliwe podtopienia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega także przed możliwym gwałtownym wzrostem wód w rzekach. Alert dotyczy zlewni: Dunajca od zb. Czchów, Białej, Ropy, Brenia, Wisłoki, Łęgu, Sanu, Wisłoka, Strwiąża, Czarnej, Koprzywianki, Kamiennej, Wieprza, Bugu po Krzyczew (małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie). Jest ważny do jutra do godziny 9.00 rano.

- W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych – czytamy w alercie.

Od 1 lipca w Rzeszowie startuje bilet zintegrowany!

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE