Burze, grad i potężne ulewy to nie wszystko! Szalona pogoda w Polsce [Prognoza IMGW na 23.05.2023]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Burze, grad i potężne ulewy to nie wszystko! Szalona pogoda w Polsce [Prognoza IMGW na 23.05.2023]

Pogoda

IMGW ostrzega. Nad Podkarpaciem burze z gradem!

2023-05-26 9:15

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa podkarpackiego wydał w piątek IMGW-PIB.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w piątek w województwie podkarpackim prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Lokalnie może spaść grad. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi 80 proc.

– Najbardziej prawdopodobne są burze na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Spadnie w nich do ok. 20 mm deszczu, a porywy wiatru mogą sięgnąć do ok. 60 km/h – przekazał Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE