Twoje finanse

Ile włożyć w kopertę na bierzmowanie? Aktualne stawki w 2024 roku

2024-02-23 14:38

Bierzmowanie to ważna uroczystość w życiu każdej katolickiej rodziny. Osoby, które przystępują do tego sakramentu przechodzą przez żmudne przygotowania, a sama uroczystość odbywa się w dość podniosłej atmosferze. Wiele polskich rodzin decyduje się z tej okazji zorganizować przyjęcie. Wówczas gościom potrzebny jest prezent. Ile więc włożyć w kopertę na bierzmowanie w 2024 roku? Zobacz aktualne stawki.

Ile włożyć w kopertę na bierzmowanie w 2024 roku?

Bierzmowanie to uroczystość o wiele mniej wymagająca w przygotowaniach niż np. wesele. Nie zmienia to jednak faktu, że osoby, które decydują się zorganizować przyjęcie z tej okazji ponoszą wiele pracy w związku z przygotowaniami i przede wszystkim kosztów. Zaś same bierzmowanie to ważna uroczystość, dla każdego katolika. Przygotowania do przyjęcia tego sakramentu są żmudne dlatego mnóstwo osób decyduje się ten ważny dla siebie dzień przyjęcia sakramentu spędzić z bliskimi. Osoby, które przyjmą zaproszenie na takie wydarzenie muszą mieć ze sobą prezent. Uspokajamy, jest to bardziej symboliczny upominek, najczęściej niewymagający dużych finansowych nakładów. Dobrym rozwiązaniem jest podarowanie gotówki, którą włożymy do koperty. Pojawia się jednak pytanie – ile włożyć w kopertę na bierzmowanie w 2024 roku? Zobaczcie aktualnie stawki.

Ile włożyć w kopertę? Stawki od członków rodziny

Tak jak w przypadku chrzcin czy wesela największy wkład finansowy poniosą rodzice chrzestni. Nieco bardziej wykazać musi się też świadek bierzmowanego. Jak pozostali członkowie rodziny i goście? Zobaczcie:

Jezioro Łabędzie na studniówce Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach. Panowie wystąpili w różowych spódniczkach!
Listen on Spreaker.