Ile pieniędzy do koperty na chrzciny? Zobacz aktualne stawki w 2023 roku

i

Autor: Pixabay.com

Chrzciny 2023

Ile pieniędzy do koperty na chrzciny? Zobacz aktualne stawki w 2023 roku

2023-09-01 15:24

Chrzciny to jedna z tych uroczystości, które wiążą się z prezentem, a najpopularniejszym jest koperta z pieniędzmi. Nic w tym dziwnego, bo rodzice chrzczonego dziecka zazwyczaj przygotowują wystawny obiad, który dla nich wiąże się ze sporym wydatkiem. Ile w 2023 roku dać pieniędzy do koperty na chrzciny? Zobacz aktualne stawki.

Spis treści

  1. Koperta z pieniędzmi na chrzciny
  2. Ile za talerzyk na chrzciny w 2023 roku?
  3. Ile do koperty na chrzciny w 2023 roku? Stawki od chrzestnych
  4. Ile do koperty na chrzciny w 2023 roku? Stawki od dziadków
  5. Ile do koperty na chrzciny w 2023 roku? Stawki od pozostałych gości
  6.  Prezent na chrzciny 2023. Co oprócz pieniędzy?

Koperta z pieniędzmi na chrzciny

Chrzciny są uroczystością, która coraz częściej odbywa się w restauracji, czy w lokalu. Dla rodziców, którzy przygotowują rodzinny spęd wiąże się to z opłatą podobną, jak w przypadku organizowania wesela. To tak zwana opłata za talerzyk. Jednak w przypadku chrzcin kwoty, są o wiele mniejsze. Dlaczego? Ta uroczystość nie wymaga rozbudowanego menu. Przeważnie obejmuje ona jedynie zupę, obiad, delikatny deser, a także o wiele mniejszą ilość przystawek i dodatków. Mimo to lokale, odczuwając wzrost cen artykułów spożywczych z roku na rok i podnoszą ceny. Dlatego koszt jaki ponoszą rodzice stale rośnie i stąd jednym z najpopularniejszych prezentów na chrzciny są koperty z pieniędzmi. Można uważać, że jest to droga na skróty i warto kupić upominek dla dziecka, który zapamięta na lata. Warto zdać sobie sprawę, że koperta pomoże rodzicom nieco mniej odczuć spory wydatek i załatać dziurę w budżecie domowym.

Ile za talerzyk na chrzciny w 2023 roku?

Wielu rodziców rezygnuje z organizacji przyjęcia we własnym domu. To wiążę się z wieloma godzinami dodatkowej pracy, a także dość sporym wydatkiem między innymi na zakupy. Dlatego wielu decyduje się na organizację uroczystości w lokalu, który przygotuje wszystkie posiłki dla zaproszonych gości. W 2023 roku opłata za talerzyk podczas chrzcin wynosi od 130 zł do nawet 200 zł. Wszystko w zależności od wybranego miejsca, a także menu.

ZOBACZ TEŻ: Ile dać do koperty na Komunię Świętą w 2023 roku. Zobacz te kwoty!

Ile do koperty na chrzciny w 2023 roku? Stawki od chrzestnych

Rodzice chrzestni muszą liczyć się z większym wydatkiem. To osoby, które w życiu dziecka będą pełnić ważną rolę w wielu sytuacjach, nie tylko przy chrzcie. Z racji na swoją rolę, wielu rodziców chrzestnych decyduje się na nieco kosztowniejszy prezent. Przyjmuje się, że prezent od nich powinien wynosić od chrzestnych łącznie od 700 zł do nawet 1000 zł.

Ile do koperty na chrzciny w 2023 roku? Stawki od dziadków

Dziadkowie z racji na swoją bardzo ważną rolę, zarówno w życiu swoich wnuków, ale i dzieci, które chrzczą potomka mogą pomóc w organizacji uroczystości. Dlatego nie może dziwić ich hojność. Uważa się, że prezent od dziadków powinien wynosić łącznie ok. 500 zł.

Ile do koperty na chrzciny w 2023 roku? Stawki od pozostałych gości

W przypadku reszty rodziny kwoty, które w 2023 roku będą zdecydowanie wystarczające są już o wiele mniejsze. W przypadku udziału w chrzcinach dziecka urodzonego w rodzinie można zdecydować się na prezent w postaci koperty z pieniędzmi. Ile do niej włożyć? Za parę powinniśmy liczyć z wydatkiem ok. 300 zł.

 Prezent na chrzciny 2023. Co oprócz pieniędzy?

Prezent na chrzciny to indywidualna sprawa każdego z zaproszonych gości. Jest to ważna uroczystość w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Nie trzeba decydować się na prezent w postaci koperty z pieniędzmi, które pomogą „pozbierać się” rodzicom po wydatku jakim jest organizacja przyjęcia. Warto zdecydować się na prezent, który będzie pamiątką na wiele lat dla dziecka. Co więc wybrać? Wśród najpopularniejszych upominków na chrzciny są:

  • łańcuszki i medaliki z wizerunkiem świętego,
  • różańce,
  • ilustrowana i personalizowana Biblia
  • ilustrowany modlitewnik dziecięcy z obrazkami,
Sara James opuszcza Polskę? Mama reaguje na jej słowa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE