III Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie odzyska dawny blask! Miasto dba również o najmłodszych uczniów

2021-04-07 12:24 wk A.I
RZESZÓW: III Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie odzyska dawny blask!
Autor: Pixabay.com

Rzeszowski magistrat ogłosił już przetarg na wybór projektanta, który zajmie się liftingiem budynku przy ulicy Szopena. Ten miasto chce unowocześnić m.in. poprzez przebudowę instalacji wewnętrznych placówki. Miasto remontuje, buduje i panuje budowę innych placówek! Jakich? I ile będą kosztować i gdzie powstaną? O tym przeczytasz w tym artykule.

Co się zmieni?

Prace w III LO w Rzeszowie miasto chce wykonać jak najszybciej i liczy, że jeszcze w kwietniu uda się wyłonić projektanta prac. Firma, która wygra przetarg będzie miała nieco ponad 3 miesiące na opracowanie dokumentacji projektowej.

- W zakres planowanej modernizacji wchodzi m.in. przebudowa instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, wymiana części grzejników czy przebudowa wejścia do szkoły. Częścią tego zadania, na które składa się wiele mniejszych, jest także naprawa schodów wewnętrznych czy poprawa tynków- wymienia Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Po znalezieniu wykonawcy dokumentacji i podpisaniu z nim umowy, kolejnym krokiem miasta będzie zarezerwowanie pieniędzy na inwestycję w miejskim budżecie.

Rzeszowscy licealiści zachęcają do badań profilaktycznych

Nie tylko modernizacja III LO

Miasto nie zapomina też o młodszych mieszkańcach. Rzeszowskie maluchy już wkrótce będą mieć nowy żłobek i przedszkole. Trwają prace przy budowie placówki przy ulicy Iwonickiej. Ta będzie mieć cztery kondygnacje, zaplecze kuchenne i zagospodarowany teren wokół budynku. Obiekt przeznaczony będzie pod funkcjonowanie miejskiego żłobka i przedszkola. Te mają być gotowe jeszcze latem tego roku- żłobek prawdopodobnie w czerwcu, a przedszkole w sierpniu.

Koszt budowy placówek na ul. Iwonickiej to około 14 mln zł! Oprócz tego, na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Jachowicza powstaje przedszkole i szkoła, która będzie kosztowała 30 mln zł. W planach miasta jest także przebudowa szkoły przy ul. Matysowskiej.

Drogowskazy: o migrenie, czyli bólu uniemożliwiającym funkcjonowanie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ