Historyczny wynik Developresu. Rzeszowianki w czołowej ósemce najlepszych zespołów Europy

Autor: fot. Developres Bella Dolina Rzeszów

2022-02-03 14:03

Mistrz Niemiec pokonany na swoim terenie! Tego dokonały nasze siatkarki, które są już też pewne gry w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Dla klubu z Rzeszowa to ogromny sukces. Śmiało można powiedzieć, że Developres jest aktualnie w czołowej ósemce najlepszych zespołów Europy!

Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki Developresu. Gospodynie miały problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Po przerwie dla ekipy z Niemiec gra gospodyń zaczęła się uspokajać i wkrótce Dresdner doprowadziły do remisu (10:10). Walka zaczęła się toczyć punkt za punkt. W końcówce na prowadzenie 17:20 wyszły siatkarki Antigi. Skuteczna zagrywka oraz szczelny blok powstrzymywał rywalki przed odrabianiem strat. Pierwszy set zakończył się 19:25 dla rzeszowianek.

Początek drugiej partii był nerwowy, a gra nie układała się po stronie Developresu. Po atakach Storck gospodynie odskoczyły na pięć oczek. O przerwę poprosił wówczas trener Antiga. Po powrocie na boisko jego podopieczne zaczęły odrabiać starty, ich łupem padły cztery kolejne akcje i zbliżyły się na dwa punkty straty. Wkrótce Rysice doprowadziły do remisu. Gospodynie starały się za wszelką cenę wrócić do prowadzenia, lecz rzeszowianki wrzuciły wyższy bieg. Zmiana na pozycji atakującej w rzeszowskim zespole. Na parkiecie pojawiła się Izabella Rapacz, która bombardowała swoimi atakami rywalki. Końcówka była niezwykle zacięta, ale zimną krew i spokój zachowały podopieczne trenera Antigi, wygrywając drugą odsłonę tego meczu 22:25.

Trzeci set dla Developresu i wygrana 3:0

W trzecim secie gra toczyła się punkt za punkt. Rysice walczyły zacięcie o każdą piłkę. Gospodynie nie odpuszczały i jak tylko Rysice wychodziły na dwupunktowe prowadzenie, to Dresdner doprowadzał do remisu. Wszystko miało rozstrzygać się w samej końcówce. Po ataku z prawej flanki Bruny Honorio zrobiło się 22:21. Niemniej pierwszą piłkę setową miały Niemki, ale jej nie wykorzystały i rozpoczęła się gra na przewagi. W decydującym momencie przestrzeliła Maja Storck, a w kolejnej akcji dobry blok postawiły rzeszowianki i to one wygrały ostatnią odsłonę tego meczu 24:26 i całe spotkanie 3:0. Zwycięstwo to zapewniło im pierwsze miejsce w grupie i przypieczętowało awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!