Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Aż 12 medali dla zawodników z Podkarpacia!

Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

2022-02-14 15:46

Ponad tysiąc lekkoatletów wzięło udział w halowych Mistrzostwach Polski juniorów w Rzeszowie. Sportowcy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: u18 i u20. To jak do tej pory jedna z największych sportowych imprez zorganizowanych w stolicy województwa. Sportowcy z Podkarpacia z Rzeszowa wywieźli aż 12 medali.

Rekord Polski w kategorii do 20 lat w skoku w dal Anny Matuszewicz to zdecydowanie największa ozdoba Halowych Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych w Rzeszowie. W swojej ostatniej próbie zawodniczka MKL Toruń wynikiem 6 m 41 cm o 3 cm poprawiła aż 20-letni rekord Polski juniorek.

- Zawody to również debiut dla Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Cichej w organizacji tak dużej imprezy. - Wszyscy, którzy uczestniczyli w tych zawodach, podkreślali, że to bardzo fajna hala. Trzydniowa rywalizacja, ponad tysiąc zawodników, w tym 90 z Podkarpacia. To była udana impreza – mówi Michał Titinger, prezes Podkarpackiego Związku Lekkiej Atletyki

Dwanaście medali zawodników z Podkarpacia

Dokładnie tyle zdobyli młodzi sportowcy z Podkarpacia. Na pewno warto wyróżnić chodziarzy, którzy zdominowali tę konkurencję. W kategorii do lat 18 na dystansie 5 km złoto trafiło do Kacpra Gołąbka ze Stali Nowa Dęba, a srebro do jego klubowego kolegi Kacpra Łuca. W kategorii do lat 20 wygrał Kamil Piecuch z LKS Stali Mielec, a zaraz za nim finiszował Oskar Freja z CWKS Resovii. Z kolei Magda Niemczyk ustanowiła nowy REKORD POLSKI na dystansie 200 metrów. Zawodniczce UKSu TIKI TAKA Kolbuszowa pokonanie tej trasy zajęło 23,49 s.