Grzybobranie na Podkarpaciu. „Wszystkie grzybiarki i grzybiarze – zaczęło się”

i

Autor: FOTO: Jarosław Trafalski/Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne. Lasy Państwowe/Facebook

Grzybobranie

Grzybobranie na Podkarpaciu. „Wszystkie grzybiarki i grzybiarze – zaczęło się”

2023-05-29 15:19

W podkarpackich lasach, ale i na łąkach, polanach a nawet w przydomowych ogródkach pojawiły się grzyby. Jest ich coraz więcej! Miłośnicy grzybobrania już zacierają ręce i planują pierwszy w tym roku wypad do lasu po grzyby. Uczestnicy grupy „Grzyby Podkarpacie” dzielą się między sobą swoimi znaleziskami z terenu województwa podkarpackiego.

Spis treści

  1. Grzybobranie na Podkarpaciu zaczęło się!
  2. Majowy wysyp grzybów na Podkarpaciu
  3. Jakie grzyby można zbierać w maju?
  4. Wysyp grzybów na Podkarpaciu w maju 2023

Grzybobranie na Podkarpaciu zaczęło się!

Grzybobranie na Podkarpaciu ruszyło pełną parą! W lasach w województwie podkarpackim można znaleźć ciekawe okazy, o czym poinformowało Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne. 

Wszystkie grzybiarki i grzybiarze - zaczęło się!!! Obiekty wywołujące przyśpieszenie oddechu, szybsze bicie serca i… szaleństwo w zachowaniu. Aromatyczny obiekt pożądania… PIERWSZY!!! BOROWIK CEGLASTOPORY vel podciesz, lub krasnoborowik - został odnaleziony w ustrzyckich lasach – informuje Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne.

Majowy wysyp grzybów na Podkarpaciu

Coraz więcej grzybów można znaleźć na terenie Podkarpacia. Wszystko świadczy o tym, że sezon 2023 rozpoczął się nieco przed czasem. O pierwszych znaleziskach informowaliśmy jeszcze w kwietniu, ale to na maj przypadł wysyp. Na facebookowej grupie „Grzyby Podkarpacie” jej członkowie dzielą się zdjęciami swoich znalezisk. W ostatnim czasie pojawiło się tam wiele nowych wpisów.

Wysyp grzybów na Podkarpaciu

i

Autor: Grupa: Grzyby Podkarpacie/FB/zrzut ekranu

Jakie grzyby można zbierać w maju?

Okazuje się, że maj to miesiąc, w którym można śmiało próbować swoich sił w poszukiwaniu grzybów. W tym miesiącu w lasach można znaleźć wiele jadalnych gatunków. To między innymi: boczniaki, borowiki, czarki, drobnołuszczaki, koźlarze, maślaki, smardze, czy chociażby pieczarki.

Wysyp grzybów na Podkarpaciu w maju 2023

Ciekawym znaleziskiem podzieliło się w mediach społecznościowych Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne. Jeden z pracowników odnalazł Czasznicę oczkowatą.

- Grzyb jadalny (suszony lub smażony). Spożywać można biały „miąższ” dopóki nie ściemnieje. Zewnętrznej skóry nie jada – informuje Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne.

ZOBACZ: Jakie grzyby zbierać wiosną?

Cud w Parczewie. Przy nadprzyrodzonym wizerunku gromadzi się coraz więcej osób
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE