grad

i

Autor: Etienne Marais

Pogoda na Podkarpaciu

Grad i gwałtowne wezbrania rzek! IMGW ostrzega

2023-06-10 14:49

Długi weekend na Podkarpaciu nadal mija pod znakiem nagłych, intensywnych opadów. Niestety nie inaczej ma być w sobotę 10 czerwca. Mieszkańcy rejonu muszą nastawić się na wieczorne ulewy...

Spis treści

  1. Burze na Podkarpaciu
  2. Podtopienia na Podkarpaciu

Burze na Podkarpaciu

Na Podkarpaciu to może być niespokojna sobota. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie ostrzega przed burzami z gradem oraz gwałtownym wzrostem stanów wody w obszarze zlewni dopływów Wisły i zlewni Strwiąża.

Z prognoz wynika, że na terenie całego Podkarpacia w sobotę mogą wystąpić burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 do 50 mm na każdy metr powierzchni. Będzie wiać silny wiatr, w porywach osiągający nawet 60 km na godzinę. Może także spaść grad. Niebezpieczne zjawiska są możliwe do godz. 20.

Podtopienia na Podkarpaciu

Według hydrologów, w zlewni dopływów Wisły oraz zlewni Strwiąża możliwe są gwałtowne wzrosty poziomów wód, miejscami mogą być przekroczone stany ostrzegawcze. Niewykluczone są lokalne podtopienia.

Ulewy w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE