senior telefon

i

Autor: www.pixabay.com

GORZYCE. 62-latka nie dała się nabrać na telefon od policjanta

2021-11-23 14:07

Mowa o 62-latce z Gorzyc pod Tarnobrzegiem. Do jej apteki na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Powiedział, że oszuści podając się za seniorkę złożyli wniosek do banku o kredyt. Wtedy rzekomy policjant poprosił aptekarkę, aby ta zalogowała się na konto bankowe.

Wczoraj po godz. 13, na telefon stacjonarny jednej z aptek w Gorzycach, zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za funkcjonariusza Policji. Fałszywy policjant poinformował kobietę, że na jej dane został złożony wniosek o przyznanie kredytu. Rozmówca informował zaskoczoną aptekarkę, że wyciekły jej dane z banku i poprosił ją o zalogowanie się do jej konta bankowego. - Po chwili do rozmowy włączył się inny mężczyzna, który także podał się za policjanta. Potwierdził tożsamość pierwszego mężczyzny i poinformował kobietę o wycieku danych umożliwiających dostęp do jej elektronicznej bankowości, a tym samym utraty pieniędzy - informują tarnobrzescy mundurowi.

CZYTAJ TAKŻE: Leżajsk: Tragiczny finał poszukiwań 81-letniego mężczyzny

Seniorka nie dała się oszukać!

Seniorka nie dała się jednak oszukać, a o sprawie poinformowała prawdziwych mundurowych. Dzięki temu uratowała oszczędności życia. Policjanci przypominają:

"Funkcjonariusze nigdy nie dzwonią i nie żądają informacji dotyczących loginów, haseł czy danych o przepływie środków pieniężnych. Nie należy nigdy takich danych przekazywać osobom trzecim"

W Rzeszowie robi się świątecznie! Na Rynku stawiają bożonarodzeniowe drzewko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE