Zakupy

i

Autor: pexels.com GIS ostrzega przed produktem. Proszą klientów Pepco o zwrot

Informacje

GIS ostrzega klientów popularnej sieci. Proszeni są o zwrot tego produktu

2023-09-24 9:01

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega klientów sieci handlowej Pepco, którzy robili ostatnio zakupy. Popularny produkt przeznaczony dla dzieci został uznany za niebezpieczny. „Prosimy o zwrot wspomnianego produkty oraz odbiór pełnej kwoty za jego zakup” – informuje sklep.

Spis treści

  1. Popularny produkt wycofany ze sprzedaży. GIS ostrzega
  2. Klienci proszeni są o zwrot produktu

Popularny produkt wycofany ze sprzedaży. GIS ostrzega

To ważna informacja dla klientów sieci sklepów Pepco. Jak przekazuje Główny Inspektorat Sanitarny, popularny produkt przeznaczony dla dzieci nie spełnia wymogów bezpieczeństwa, w związku z czym został wycofany ze sprzedaży. Chodzi o kredę do włosów z tatuażami z oznaczeniem PLU 340688. Do sytuacji odniosła się także sieć sklepów.

W trosce o bezpieczeństwo naszych Klientów oraz w związku z niespełnieniem standardów bezpieczeństwa firmy PEPCO, podjęliśmy decyzję o wycofaniu następującego produktu – czytamy.

Klienci proszeni są o zwrot produktu

Jak informuje w komunikacie sieć Pepco, produkt został wycofany ze względu na zawartość niedozwolonych do użycia barwników.

W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkt, przedstawiony powyżej jest niezgodny z wymaganiami europejskiego rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 w sprawie produktów kosmetycznych. W produkcie zostały wykryte niedozwolone barwniki – przekazuje Pepco.

Przedstawiciele Pepco proszą klientów o zwrot kredy. Sieć zapewnia, że produkt można oddać w dowolnym sklepie. Prosimy o zwrot wspomnianego produktu oraz odbiór pełnej kwoty za jego zakup. Paragon nie jest wymagany – czytamy.

To nie pierwszy przypadek wycofania produktu przeznaczonego dla dzieci w ostatnim czasie. Ze względu na kwestie bezpieczeństwa, z oferty sklepu Pepco zniknęła także „grzechotka niemowlęca krówka”. Produkt stwarzał ryzyko udławienia ze względu na możliwość oderwania się małych części – możemy przeczytać na stronie sklepu.

ZOBACZ: RZESZÓW JEST WIĘKSZY OD PARYŻA I NIE TYLKO 

Najbardziej poszukiwany rzeszowianin Robert Cz. zatrzymany w Hiszpanii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE