Gdzie spacerować w Mielcu? Park Leśny już po rewitalizacji!

2020-11-19 10:13
Gdzie spacerować w Mielcu? Park Leśny już po rewitalizacji!
Autor: Pixabay.com

Lifting objął m.in. wycinkę drzew, nowe nasadzenia oraz budowę chodnika. Wykonano także rurarz w miejscach kolizyjnych pod przebudowę oświetlenia parku i założenia monitoringu.

Lifting Parku Leśnego w Mielcu zakończony. Dzięki temu mieszkańcy mogą już korzystać z kolejnego miejsca do wypoczynku. W ramach prac m.in. wycięte zostały drzewa martwe, schorowane oraz zagrażające bezpieczeństwu przechodniów. W ich miejsce zasadzono 500 nowych i zdrowych- w tym np. klony, jawory, świerki oraz dęby.

Zasadzono również ponad 10 tysięcy krzewów i 41 tysięcy bylin. Od strony ulicy Wolności zaś założone zostały trawniki, posadzono także żywopłot z grabu pospolitego i wiele roślin cebulowych. W drugim etapie wybudowano także chodnik oraz wykonano rurarz w miejscach kolizyjnych pod przebudowę oświetlenia parku i założenia monitoringu. Nie zabrakło także nowych ławek i koszy na śmieci.

Głównym założeniem projektu było stworzenie miejsca bezpiecznego i estetycznego, przeznaczonego do spacerów i wypoczynku w cieniu drzew. Wykonane prace pielęgnacyjne w drzewostanie i nowe nasadzenia pozwoliły na zatrzymanie procesu zamierania drzewostanu parkowego i przywrócenie charakteru lasu z przewagą drzew liściastych rodzimych, wzbogacenie bioróżnorodności parku, przyciągnięcie do zadomowienia się gatunków ptaków i zwierząt żyjących w parkach miejskich- czytamy na stronie mieleckiego magistratu.

Jeździ na rowerze mimo braku rąk
Posłuchaj o ubytku przegrody międzyprzedsionkowej. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE