Pokazy na  fontannie multimedialnej w Rzeszowie ruszają! Codziennie po trzy pokazy!

i

Autor: af

Fontanna multimedialna przy zamku Lubomirskich w Rzeszowie już działa!

2021-06-30 14:33

Fontanna multimedialna przy zamku Lubomirskich w Rzeszowie już działa! Ale na razie bez specjalnych programów. Na te rzeszowianie będą musieli jeszcze chwilę poczekać. Do tego czasu możecie szukać w fontannie ochłody. Urzędnicy są przygotowani do pokazów i mają ustalony harmonogram, ale na razie brakuje zgody sanepidu.

Fontanna multimedialna w Rzeszowie jest jedyną w mieście, do której można wejść i w której dzieci mogą się popluskać, a dorośli znaleźć ochłodę. - Ta fontanna już działa, ale na razie bez specjalnych pokazów - mówi Maciej Chłodnicki z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: Kąpieliska na Podkarpaciu. Gdzie wypoczywać nad wodą w upalne dni w wakacje 2021?

Kiedy pokazy? Brakuje zgody sanepidu

Jak się okazuje urzędnicy mają już gotowy harmonogram pokazów, które będą organizowane na fontannie multimedialnej. Jednak na nie trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać.

- Urzędnicy są przygotowani do pokazów i mają ustalony harmonogram. Jedyne czego brakuje to zgoda sanepidu. Musimy czekać na decyzję w tej sprawie - dodaje Chłodnicki.

Fontanna multimedialna została otwarta w 2013 roku. Jest trzecią co, do wielkości budowlą tego typu w Polsce. Całość składa się z pięciu niewielkich fontann kwiatów, jednej fontanny mokrej w kształcie koła z wyciętą ćwiartką oraz najważniejszej, fontanny multimedialnej. Pokazy, które chętnie oglądane są przez mieszkańców Rzeszowa są połączeniem efektów wodnych, świetlnych, laserów, dymu oraz obrazów wyświetlanych na ekranie wodnym.

Od 1 lipca w Rzeszowie startuje bilet zintegrowany!

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE