festiwal biegowy rzeszów

i

Autor: pexels Festiwal Biegowy Rzeszów

Wydarzenia

Festiwal Biegowy w Rzeszowie. Kierowców czekają spore utrudnienia

2023-09-27 11:36

Już w niedzielę 1 października biegacze z Rzeszowa będą mieli pole do popisu. Stolica Podkarpacia będzie gospodarzem Festiwalu Biegowego Pratt&Whitney. Biegacze będą mogli rywalizować ze sobą na kilku dystansach. Z kolei kierowcy stawiać czoła będą utrudnieniom w ruchu drogowym. Które ulice będą zamknięte?

Festiwal Biegowy Pratt&Whitney w Rzeszowie

Warto wspomnieć, że organizatorzy biegu byli zmuszeni w tym roku zrezygnować z organizacji październikowego Maratonu Rzeszowskiego. Rozmowy z ewentualnymi sponsorami dają szansę na to, że powróci on w przyszłym roku. Z tego powodu niedzielny bieg odbędzie się w zmienionej formule.

W ramach Festiwalu Biegowego Pratt&Whitney biegacze pokonają trasy o dystansie 5 i 10 km oraz 1 mili. Organizatorzy przewidzieli też konkurencję młodzieżową.

- 5 i 10 kilometrów to dwa dystanse, które biegacze lubią najbardziej. Dochodzi bardzo szybki i wymagający bieg na milę. To dystanse dla każdego, stąd też frekwencja będzie bardzo wysoka. Trasy są atestowane, dlatego każdy rekord życiowy będzie można oficjalnie zaliczyć do swojego biegowego portfolio – mówi Marcin Stopa, Sekretarz Miasta Rzeszowa.

Biegacze mierzący się w biegu z milą wystartują o godzinie 9. Pokonają podwójną pętlę po ulicy Kopisto. O godzina starcie ustawią się zawodnicy z kategorii młodzieżowej. Z kolei biegi na 5 i 10 km rozpoczną się ze wspólnego startu o godz. 12. Przed biegiem głównym odbędzie się 20-minutowa rozgrzewka, którą poprowadzi Matylda Kowal – utytułowana lekkoatletka, olimpijka z Rzeszowa.

- Nowa trasa posiada atest PZLA. Myślę, że to będzie najszybsza trasa biegowa na Podkarpaciu na tym dystansie. Zawodnicy będą rywalizować na pętli o długości 5 km prowadzącej ul. Kopisto i al. Rejtana. Ci, którzy pobiegną 10 kilometrów, pokonają ją dwa razy – mówi Mirosław Wierzbicki ze stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Bieg główny planowo zakończy się najpóźniej około godziny 13.30. Zawodnicy otrzymają nagrody w klasyfikacji generalnej i w kategoriach wiekowych. Wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną też upominki.

Ścieżka biegowa na Bulwarach w Rzeszowie gotowa. Kosztowała ponad 1,2 mln zł

Utrudnienia w ruchu drogowym w związku z Festiwalem Biegowym w Rzeszowie

Dla kierowców Festiwal Biegowy w Rzeszowie będzie wiązał się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Kierujący będą musieli liczyć się z nimi na ulicy Kopisto. Będzie ona nieprzejezdna w godzinach od 5 do 15. Z kolei Aleja Rejtana będzie wyłączona z ruchu między 11 a 13.30. Zawodnicy będą mogli pozostawić samochody pod Millenium Hall oraz obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu.

W biegu udział weźmie około 1000 biegaczy.

3. Charytatywny Bieg na Szpilkach w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE