Fałszywy wolontariusz zbierał datki na chore dziecko – wpadł na gorącym uczynku

i

Autor: Podkarpacka Policja

Fałszywy wolontariusz zbierał datki na chore dziecko. Wpadł na gorącym uczynku

2022-10-12 15:14

Policjanci z Tarnobrzega zatrzymali 43-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który podejrzany jest o oszustwo. „Wolontariusz” zbierał pieniądze na chore dziecko, podając się za pracownika fundacji, w której nie pracował. Wyłudzał datki przed jednym z marketów. Jak się okazało do Tarnobrzega przyjechał autem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów.

W czwartek, pracownik marketu spożywczego przy ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu, zgłosił policjantom, że przed wejściem do marketu chodzi mężczyzna, który zbiera do puszki pieniądze na chore dziecko. Miał on zakryty zafoliowany identyfikator z nazwą fundacji, która nie informowała przedstawicieli marketu o zbiórce, a tym samym nie uzyskała zgody na charytatywne przedsięwzięcie. Mundurowi, po krótkiej obserwacji podeszli do mężczyzny i wylegitymowali go. Oszustem okazał się 43-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna był notowany w przeszłości.

Złota polska jesień z lotu ptaka

Podszywał się pod wolontariusza

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna podawał się za pracownika fundacji, w której nie pracował. Okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia samochodu. Co więcej, podczas przeszukania policjanci znaleźli u 43-latka paszport należący do innej osoby.

- Po zgromadzeniu wszystkich dowodów podejrzany usłyszał cztery zarzuty. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny i środek zapobiegawczy w postaci informowania policji o planach wyjazdu z miejsca swojego pobytu - informuje policja. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE