Ewa Chodakowska

i

Autor: AKPA Ewa Chodakowska wypowiedziała się na temat promowania otyłości

Ewa Chodakowska ma wielkie serce! Wspiera drużynę hokeja z Sanoka

2022-07-12 16:56

Choć Ewa Chodakowska nie mieszka już w Sanoku, to nadal ma go w swoim sercu. Trenerka postanowiła wesprzeć zbiórkę sanockiego kubu hokeja, po tym jak stracił on głównego sponsora, firmę Ciarko. Przedsiębiorstwo poniosło ogromne straty w pożarze, który wybuchł w zakładzie w czerwcu.

Ewa Chodakowska, znana trenerka fitness była niedawno w Sanoku na Podkarpaciu. Spotkała się z młodymi sportowcami, którzy opowiedzieli jej o obecnej sytuacji sanockiego hokeja. 

Pożar w zakładzie głównego sponsora

Klub STS Sanok od lat jest chlubą i dumą Sanoka. Aby sportowcy mogli grać, potrzebne są pieniądze. Do tej pory głównym sponsorem drużyny była firma Ciarko, produkująca okapy i pochłaniacze kuchenne. Niestety, 9 czerwca 2022 roku, w zakładzie lakierniczym tej firmy wybuchł ogromny pożar i przedsiębiorstwo musiało wycofać się ze sponsoringu STS Sanok.

- Los sanockiej drużyny hokejowej, która ma za sobą wspaniałe osiągnięcia, i któremu kibicuje chyba każdy Sanoczanin, jest zagrożony z powodu potężnego pożaru, w firmie głównego sponsora – napisała na Facebooku najsławniejsza polska trenerka.

Pieniądze są drużynie bardzo potrzebne, ponieważ przyszłym sezonie wystartować w Polskiej Hokej Lidze. Dzięki nim w klubie mogą trenować także nieco młodsi sportowcy.

- „Niedźwiadkom”, czyli dzieciakom i młodzieży, która od lat z ogromnymi sukcesami trenuje na sanockiej arenie i sukcesywnie zasila szeregi głównej drużyny, ta smutna wiadomość podcięła skrzydła. Odebrała nadzieję na awans i grę w przyszłości w mocnym sanockim klubie – dodaje ze smutkiem Ewa Chodakowska.

Ewa Chodakowska wspiera zbiórkę na rzecz drużyny hokeja z Sanoka

Klub postanowił się nie poddawać i założył internetową zbiórkę w sieci.

- STS Sanok, który po wielu latach nieobecności w ekstraklasie, z przytupem wrócił do niej dwa lata temu, stoi w obliczu bankructwa. Czym jest hokej dla Sanoka wie każdy, kto kiedykolwiek był na trybunach oglądając mecz czerwono-biało-niebieskich. To coś więcej niż sport. To duma ze zwycięstw, to wsparcie po porażkach. To wiara w to, że niewielkie, podkarpackie miasto może królować w najwyższej klasie rozgrywkowej hokeja na lodzie. Dwukrotnie udowodniliśmy, że możemy. Wiemy, jak i potrafimy być najlepszymi – piszą w opisie zbiórki.

Zawodnicy i działacze chcą uzbierać 600 tys. zł. - Całość zgromadzonych środków zostanie przeznaczona na sfinansowanie kontraktów zawodniczych, zakup sprzętu, treningi, sparingi, wyjazdy na mecze – deklarują.

I to tę zbiórkę postanowiła wesprzeć Ewa Chodakowska. Trenerka informację o zbiórce opublikowała na swoim fanpage, który obserwuje 2 mln użytkowników.

- Jeżeli sport nie jest Ci obojętny, to zapoznaj się z historią zamieszczoną w linku i dołóż swoją cegiełkę na utrzymanie drużyny, a tym samym nadziei młodych zawodników. Czasu zostało niewiele. Do najbliższej środy muszą zostać podjęte ostateczne decyzje dotyczące dalszych losów drużyny – namawia Ewa Chodakowska.

Zrzutkę na sanocką drużynę znajdziecie TUTAJ.

Ewa Wąsikowska VIDEOBLOG: Chodakowska vs Lewandowska. Konflikt czy współpraca?

Osiedle Ewy Chodakowskiej w Sanoku

To nie pierwsza akcja Ewy Chodakowskiej związana z Sanokiem. W tamtym roku ogłosiła, że w okolicach miasta buduje swoje osiedle. Zdjęcia z budowy opublikowała na instagramie. Budownictwo skrytykował warszawski aktywista Jan Śpiewak, który na Twitterze określił je jako „patodeweloperka”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE