Europejski Stadion Kultury 2022! Co będzie się działo w mieście?

2022-06-24 16:31
Europejski Stadion Kultury zaczyna się już jutro! Co będzie się działo w mieście?
Autor: A.I.

Blisko 60 różnych wydarzeń, zlokalizowanych w 16 różnych punktach, w tym 6 koncertów. Tak w telegraficznym skrócie zapowiada się rozpoczynający się jutro w Rzeszowie Europejski Stadion Kultury. Ten jest największym tego typu festiwalem na Podkarpaciu, który łączy ze sobą wiele różnych dziedzin kultury i sztuki.

Tegoroczna odsłona największego, interdyscyplinarnego festiwalu w Rzeszowie, trwać będzie w mieście od  24 do niedzieli 26 czerwca. Jej „sercem” będzie Klub Festiwalowy, który w tym roku zlokalizowany będzie w Fosie Zamku Lubomirskich. Tam też i w rejonie Zamku mieszkańcy liczyć mogą na wiele ciekawych atrakcji, wśród których wymienić można m.in. takie projekty, jak: Silent Disco, Przestrzeń Wymiany Myśli, Stonoga Joga, Największy Bęben Świata, Smyk Arena czy Brave Kids. Nie zabraknie też propozycji dla miłośników teatru czy fotografii, będą też atrakcje dla tych, którzy swoje „ja” wyrażają poprzez taniec. Będzie też coś „dla ciała”, czyli Strefa Foodtrucków. Całą imprezę dla wielu zacznie jednak Koncert Główny, który odbędzie się w Parku Sybiraków.

Nie ustaje pomoc dla Ukrainy

Koncert Główny ESK 2022! PROGRAM

Ten, ze względu na obecną sytuację za naszą wschodnią granicę, otworzy event, w którym na gitarach wykonany zostanie hymn Ukrainy. Po nim, w tzw. Koncercie Otwarcia, zaprezentuje się tegoroczna laureatka dwóch Fryderyków- Kaśka Sochacka. Po niej zaś,to, z czego słynie rzeszowska odsłona Wschodu Kultury, czyli Koncert Kolektywów. Te co roku tworzą gwiazdy polskiej muzyki oraz artyści z Krajów Partnerstwa Wschodniego.

Nie inaczej będzie i tym razem. Wszyscy, którzy w tym roku zawitają do Parku Sybiraków, będą mogli zobaczyć efekty współpracy takich duetów, jak:

  • Wiki Gabor & Malena (Armenia)
  • Afromental & Tautumeitas (Łotwa)
  • Kól & Alyona Alyona (Ukraina)
  • Ania Rusowicz & Julia Belei (Ukraina)

Koncert Główny to pierwszy z sześciu zaplanowanych w tegorocznym programie imprezy koncertów. W tym znalazły się również takie muzyczne propozycje, jak: Orkiestra na Dużym Rowerze, Electro East, Art Celebartion, Nachum czy wspólny wsytęp grupy RSC oraz Valentiny i Sofi Harmatiuk. Łącznie w tym roku, w trakcie Europejskiego Stadionu Kultury zaplanowanych jest blisko 60 różnych wydarzeń, które zlokalizowane będą w różnych częściach miasta. Ich szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE