Ekologiczna stacja do ładowania elektrycznych hulajnóg stanęła w Rzeszowie

2021-09-22 16:17
Ekologiczna stacja do ładowania elektrycznych hulajnóg stanęła w Rzeszowie
Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Zrobią z hulajnogami porządek! Każdy na nas - i to pewnie nie raz - natknął się w Rzeszowie na hulajnogę elektryczną, która blokowała chodnik czy ścieżkę rowerową. Ten widok ma zniknąć z miejskiej przestrzeni. Pomóc w tym ma pierwsza w Rzeszowie, a także na świecie stacja solarna do ładowania elektrycznych hulajnóg. Znajdziecie ją w pobliżu przystanku autobusowego na rzeszowskim Placu Wolności. Sprzęt pojawił się w mieście na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności.

W środę odbyła się, będąca podsumowaniem tygodnia zrównoważonej możliwości, konferencja prasowa Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa. – To był na pewno najbardziej atrakcyjny z dotychczas organizowanych w Rzeszowie tygodni mobilności, obfitujący w rozmaite wydarzenia, z których niektóre wywołały sporo dyskusji. Mam tu na myśli np. czasowe zorganizowanie deptaka na ul. Jagiellońskiej. Ale to bardzo dobrze, że mieszkańcy dyskutują o możliwości powiększania strefy pieszej, o alternatywnych środkach transportu – mówił prezydent Fijołek.

- Ideą zrównoważonej mobilności jest właśnie promowanie alternatywnych dla ruchu samochodowego form transportu. W podróżach miejskich przeważają odcinki krótkie - zatem warto jest zamienić auto na transport taki jak hulajnoga, skuter elektryczny czy też rower. I tego typu środki transportu chcemy także promować – dodał  rezydent Konrad Fijołek.

Podczas środowej konferencji zaprezentowano ekologiczną stację solarna do ładowania hulajnóg, która została zamontowana na placu Wolności, przy przystanku autobusowym w rejonie galerii Center Park.

- W porozumieniu z prezydentem Rzeszowa zainstalowaliśmy pierwszą tego typu solarnie zasilaną stację do ładowania i parkowania hulajnóg. Taka stacja to rozwiązanie umożliwiające uporządkowanie parkowania hulajnóg , a także ukłon w stronę operatorów hulajnóg – tłumaczył Piotr Hołubowicz, prezes SEEDiA będącej pomysłodawcą urządzenia.

- Jak pokazują wykresy efektywności energetycznej, z którymi już się zapoznałem, stacja znakomicie spełnia swoje zadanie – dodał prezydent Fijołek.

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE