Operatorzy numeru 112 poszukiwani

i

Autor: pixabay.com Operatorzy numeru 112 poszukiwani

Dzwonili na 112 bez powodu! 67-latek chciał zamówić jedzenie, a 33-latek bał się rodziców

2021-12-06 15:05

Dzwońcie na 112 tylko w pilnych przypadkach – apelują podkarpaccy policjanci. O tym zapomnieli jednak mieszkańcy Sędziszowa Małopolskiego. Jeden z nich kilka razy dzwonił na numer alarmowy, bo chciał zamówić jedzenie. W końcu 67-latka odwiedzili mundurowi. Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się także 33-latek. Mężczyzna wezwał mundurowych twierdząc, że rodzice chcą go pobić.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek. Około godz. 23, policjanci ropczyckiej komendy otrzymali zgłoszenie od dyspozytora numeru alarmowego, że kilka razy dzwonił do nich mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego, żądając dostarczenia jedzenia z restauracji. Dzwoniący na nr 112, blokował w ten sposób numer alarmowy, czym mógł uniemożliwić połączenie osobom, które naprawdę mogły potrzebować pomocy. Mimo że ze zgłoszenia nie wynikało, aby mężczyźnie stało się coś złego, policjanci udali się do zgłaszającego. - Na miejscu funkcjonariusze zastali 67-letniego mężczyznę, który oświadczył, że zadzwonił na numer 112, bo był głodny - informują ropczyccy policjanci. Policjanci w tej sprawie skierowali już do sądu wniosek o ukaranie 67-latka.

CZYTAJ TAKŻE: Jadachy: Wypadek na przejeździe kolejowym. Trwa akcja ratunkowa

33-latek bał się rodziców

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się także 33-latek. Mężczyzna wezwał mundurowych twierdząc, że rodzice chcą go pobić. Wezwanie było jednak bezzasadne, za co 33-latek dostał mandat.

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie oficjalnie otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE