Dzieci powodzian wyjadą na kolonię do Wisły.

i

Autor: pixabay

Dzieci powodzian z Podkarpacia wyjadą na kolonię do Wisły. To inicjatywa pierwszej damy

2020-07-14 14:01

W kilka chwil woda zabrała im cały dobytek życia. Teraz dzieci z rodzin poszkodowanych przez powodzie na Podkarpaciu będą mogły zapomnieć o tragedii i odpocząć na kolonii w Wiśle. Z inicjatywą organizacji tego letniego wypoczynku wyszła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. I tak od 25 lipca do 1 sierpnia 36 dzieci spędzi czas w rezydenci prezydenta w Wiśle. Tam czekać na nich będzie sporo atrakcji.

36 dzieci z rodzin poszkodowanych wskutek ostatniej powodzi z terenu województwa podkarpackiego wyjedzie na kolonię do Wisły (woj. śląskie). Wyjazd kolonijny przygotowują wspólnie - kancelaria prezydenta RP oraz województwo podkarpackie przy wsparciu wojewody podkarpackiego.

Z inicjatywą organizacji letniego wypoczynku dla najmłodszych wyszła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, która zaprosiła dzieci z Podkarpacia do rezydencji prezydenta RP w Wiśle. Będą tam przebywać od 25 lipca do 1 sierpnia pod opieką wykwalifikowanej kadry wychowawców.

- Cieszy mnie, że dzieci powodzian z Podkarpacia będą miały zapewniony letni wypoczynek w tak urokliwym miejscu, jakim jest Wisła. Mam nadzieję, że spędzą tam piękne chwile, które pomogą im zapomnieć o traumie, gdy ich rodziny wskutek niszczycielskiej siły żywiołu często potraciły dorobek całego życia. To właśnie dzieci najbardziej teraz potrzebują wypoczynku, oderwania się od problemów dnia codziennego – mówi marszałek Władysław Ortyl.

Na miejscu, na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, m.in. spotkanie ze służbami mundurowymi - ze Strażą Pożarną, Policją i GOPR-em, a także wycieczki w okolicach Wisły.

Kancelaria Prezydenta RP zapewni całej grupie nocleg wraz z wyżywieniem, a pozostałe koszty (transport, ubezpieczenie, materiały do zajęć dla dzieci oraz wynagrodzenie opiekunów i kierownika kolonii) zostaną pokryte przez województwo podkarpackie.

Dzieci, które wyjadą na letni wypoczynek pochodzą z terenów, które w szczególny sposób ucierpiały podczas czerwcowej i lipcowej powodzi, w tym z gmin: Jasło, Jasienica Rosielna, Jawornik Polski, Łańcut oraz miasta Jasło, jak również z miasta i gminy Kańczuga.

Rzeszów zalany. Woda wdarła się do mieszkań
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE