Dwaj nastolatkowie uratowali seniorów i ich dobytek! Mogło dojść do tragedii

2021-07-23 14:02
Dwaj nastolatkowie uratowali seniorów i ich dobytek! Mogło dojść do tragedii
Autor: Policja

Błyskawiczna i bohaterska reakcja dwóch młodych mężczyzn uratowała dobytek starszych mieszkańców Zagorzyc. Na widok dymu i ognia wydobywającego się z garażu, obudzili i wyprowadzili właścicieli domu oraz zaczęli gasić ogień. Młodzi mężczyźni zostali nagrodzeni za swoją godną do naśladowania i bohaterską postawę.

Przykład wzorowej postawy i błyskawicznej pomocy dali dwaj nastolatkowie z Zagorzyc. W połowie lipca wieczorem, młodzi mężczyźni, jadąc drogą zauważyli wydobywający się dym i ogień z garażu na jednej z posesji w Zagorzycach. Bez chwili wahania zaczęli budzić mieszkańców domu, który stał bardzo płonącego budynku. Wyprowadzili właścicieli, zaalarmowali sąsiadów i sami, jeszcze przed przybyciem służb zaczęli gasić pożar. Jak się później okazało ogień przechodził już na budynek mieszkalny, uszkadzając elewację i dach domu.  To dzięki ich szybkiej reakcji nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia, co mogło skończyć się tragedią bo jak oświadczyli seniorzy, w momencie pożaru już spali.

CZYTAJ TAKŻE: Tarnobrzeg: 81-latek z maczetą groził dzieciom na placu zabaw. Przeszkadzał mu hałas

Młodzi mężczyźni zostali nagrodzeni!

Reakcja 15 i 17 latka jest przykładem wzorowej postawy obywatelskiej. Mimo młodego wieku nie pozostali obojętni na los drugiego człowieka, tylko odpowiedzialnie pomogli i powiadomili służby – czytamy na stronie podkarpackiej policji.

Wczoraj, w Urzędzie Miejskim w Sędziszowie Małopolskim, Komendant Powiatowy Policji w Ropczycach wraz z Burmistrzem Sędziszowa Małopolskiego spotkali się z młodymi bohaterami. Zarówno komendant oraz burmistrz zgodnie podkreślili, że ich postawa jest godna pochwały i naśladowania, ponieważ nastolatkowie nad własne bezpieczeństwo, postawili życie drugiego człowieka.

Michał Waszyński, człowiek, który podbił świat kina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE