Wydarzenia

Drugi dzień Jarmarku Bożonarodzeniowego w Rzeszowie. Parada św. Mikołaj i wielkie wejście świętego na Rynek

2023-12-03 15:35

W niedzielę 3 grudnia w Rzeszowie odbyła się Parada św. Mikołaja. Tłum przebranych za świętego przemaszerował przez centrum miasta, by ostatecznie dotrzeć na płytę Rynku. Wydarzenie było jedna z kilku atrakcji przygotowanych na inauguracyjny weekend Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Niedziela 3 grudnia w Rzeszowie upłynęła pod znakiem kolejnych wydarzeń związanych z inauguracją tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Przypomnijmy, że został on oficjalnie otwarty w sobotę 2 grudnia na rzeszowskim Rynku. Pierwszego dnia w związku z tym odbyły się m.in. występy na scenie pod Ratuszem i bieg Mikołajów.

Na niedzielę organizatorzy stojący za świątecznym miasteczkiem przewidzieli także szereg atrakcji dla osób odwiedzających Jarmark. Jedną z nich była Parada św. Mikołaja. Przemarsz wystartował o około godziny 14.30 z al. Pod Kasztanami. Uczestnicy udali się w stronę Rynku, do świątecznego miasteczka. Tam zakończyła się parada a rozpoczęły dalsze atrakcje związąne z Jarmarkiem.

Na niedzielę organizatorzy zaplanowali m.in. rozdawanie prezentów dla najmłodszych, oficjalne otwarcie chatki św. Mikołaja i  koncert kolęd i pastorałek. Rozdawanie prezentów rozpoczęło się od mocnego wejścia Mikołaja na Rynek. Święty utkną na najwyższym balkonie Ratusza. Całe szczęście z pomocą przyszła straż pożarna!

Zobaczcie naszą fotorelację z Parady św. Mikołaja i niedzieli na Jarmarku Bożonarodzeniowym na rzeszowskim Rynku! 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rzeszowie. Parada św. Mikołaj 2023 [FOTO]

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe