Dodatek honorowy do emerytury: Ponad 4 tys zł brutto. Kto może go otrzymać?

i

Autor: Pixabay

Dodatek honorowy do emerytury: Ponad 4 tys zł brutto. Kto może go otrzymać?

2020-06-22 12:08

O tym dodatku wie niewielu Polaków. Nie brakuje jednak takich, którzy go otrzymują. Kto może dostać ponad 4 tysiące dodatku do emerytury? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Dodatek honorowy ZUS

Na niemały dodatek do emerytury zwany dodatkiem honorowym mogą liczyć wszyscy, którzy ukończyli 100 lat. Świadczenie jest wypłacane z automatu, a to oznacza, że nie trzeba składać żadnych dodatkowych wniosków w tej sprawie i wynosi obecnie dokładnie 4294,67 złotych brutto miesięcznie.

Dodatek honorowy do emerytury także dla niepracujących

Co ciekawe, świadczenie należy się także osobom, które nie mają praw do emerytury. W tym wypadku jednak trzeba złożyć wniosek:

- Świadczenie dostają także ci, którzy nie przepracowali ani jednego dnia i nie pobierają ani emerytury, ani renty. W przypadku osób niepobierających świadczenia emerytalno-rentowego, świadczenie honorowe przyznawane jest wyłącznie na wniosek osoby zainteresowanej lub jego pełnomocnika złożony w najbliższej placówce ZUS, z dołączonym do niego dokumentem potwierdzającym datę urodzenia - wyjaśnia Wojciech Dyląg, rzecznik ZUS na Podkarpaciu.

Ilu 100-latków w Polsce?

Z danych serwisu Money.pl wynika, że ZUS w Polsce wypłaca w tym momencie 2,2 tys. takich świadczeń, a liczba 100-latków w Polsce w kolejnych latach będzie rosła.

Posłuchaj, co kryje w sobie czarna rzepa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Wyjątkowa iluminacja Filharmonii w Szczecinie na Święto Muzyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE