Do mieszkańców Podkarpacia trafiają SMS-y o kwarantannie. To może być oszustwo!

2021-09-24 15:22
Do mieszkańców Podkarpacia trafiają SMS-y o kwarantannie. To może być oszustwo!
Autor: pixabay

Uważajcie na fałszywe SMS-y o 10-dniowej kwarantannie – ostrzega podkarpacki sanepid. To może być oszustwo. Mieszkańcy Podkarpacia otrzymują wiadomości o nałożeniu kwarantanny. W treści SMS-a podany jest link do strony. Pod żadnym pozorem nie klikajcie w niego.

- Mieszkańcy naszego województwa i całej Polski otrzymują wiadomość SMS o nałożeniu kwarantanny. W treści podany jest link/adres do strony. To jest oszustwo! Może to być próba wyłudzenia danych lub inne niebezpieczne działanie dotyczące Państwa danych zawartych w telefonie. Prosimy o ostrożność i nie klikanie w przesłany link - informuje podkarpacki sanepid.

A my przypominamy, kwarantanna nakładana jest automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników państwowej inspekcji sanitarnej.

Po skierowaniu na kwarantannę osoba dostaje prawidłowy SMS o następującej treści: "Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play."

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE