dni wolne od szkoły

i

Autor: M.W. Dni wolne w roku szkolnym 2023/24. Jak wygląda kalendarz dla Podkarpacia?

Rok szkolny 2023/2024

Dni wolne w roku szkolnym 2023/24. Jak wygląda kalendarz dla Podkarpacia?

2023-11-30 13:53

Zbliżający się rok szkolny 2023/2024 będzie się składał ze 186 dni nauki. Wynika to z kalendarza przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Uczniowie mogą liczyć na bardzo dużo dni wolnych, co z pewnością ich ucieszy. Jak szczegółowo prezentuje się kalendarz dla Podkarpacia?

Dni wolne od nauki w roku szkolnym 2023/24. Jak wygląda kalendarz dla Podkarpacia?

Uczniowie i rodzice powoli zaczynają myśleć o zbliżającym się roku szkolnym 2023/2024. Młodzież zapewne najbardziej zainteresowana jest liczbą dni, podczas których nie będą musieli chodzić do szkoły. Licząc do końca przyszłorocznych wakacji, nadchodzący rok szkolny będzie miał 180 dni wolnych od nauki. W tę liczbę wliczone są weekendy, święta oraz ferie. Już powrót do szkoły będzie bardzo łaskawy dla uczniów, którzy szkolne ławki pierwszy raz zobaczą w poniedziałek 4 września. Pierwszym dniem wolnym od nauki, pomijając weekendy, będzie środa 1 listopada, na kiedy przypada święto zmarłych.

Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2024 na Podkarpaciu?

Niedługo potem uczniowie wypatrywać będą już zimowej przerwy świątecznej, która rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 1 stycznia. Zaraz potem pierwsi uczniowie rozpoczną dwa tygodnie wolnego, związane z zimowymi feriami. Kiedy zimową przerwę od nauki rozpoczną uczniowie z Podkarpacia? Razem z młodzieżą z województw lubelskiego, łódzkiego, pomorskiego i śląskiego odpoczywać od szkoły będą w dniach 29 stycznia – 11 lutego.

Na kolejne wolne od nauki uczniowie będą musieli poczekać do Świąt Wielkanocy. Przerwa z nimi związana rozpocznie się 28 marca i potrwa do 2 kwietnia. Już miesiąc później czeka nas majówka, której z niecierpliwością wyczekiwać będzie także młodzież. 1 maja wypada w środę, dzięki czemu dosyć znacznie wydłuży się weekend. Następnie w czerwcu czekać nas będzie Boże Ciało, które w tym roku wypadnie 30 maja. Na 21 czerwca zaplanowano koniec roku szkolnego.

ZOBACZ: W KTÓRYM MIEŚCIE NAJMNIEJ CZASU SPĘDZIMY W KORKACH? JAK WYPADA RZESZÓW?

Niezwykła pasja rzeszowianki, która zamyka las w szkle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE